Капитанът на Франция – Килиан Мбапе, не успя да се разпише при победата над Австрия в първи мач за „петлите“ на UEFA EURO 2024. При трудния успех с 1:0 единственото попадение бе автогол на защитника Максимилиан Вьобер през първата част.

Gulliver/GettyImages
40 снимки

По този начин Мбапе продължава изобщо да няма попадение на европейско първенство от пет двубоя. Новата звезда на Реал Мадрид беше част и от състава на „петлите“ на предишното Европейско първенство през лятото на 2021-а година. Тогава той записа участие във всичките четири мача, но безрезултатно. За негово още по-голямо съжаление тогава той пропусна при дузпите срещу Швейцария на осминафиналите, в резултат на което селекцията на Дидие Дешан отпадна още тогава.

Мбапе завърши тежкия сблъсък с австрийците със счупен нос, след като се удари в рамото на защитника Кевин Дансо. Отделно му беше показан жълт картон, защото той се върна в игра след оказване на медицинска помощ без разрешението на съдията. В края капитанът беше и заменен, а по-късно стана ясно, че ще играе с маска в следващите двубои на Франция, като остава под въпрос за срещите с Нидерландия и Полша до края на груповата фаза.