Лил победи с 2:1 Анже в първа среща от 5-ия кръг на френската Лига 1. Домакините доминираха през целия мач и заслужено спечелиха.

Домакините поведоха в 39-ата минута. Жонатан Бамба отправи диагонален удар, а вратарят на гостите Людовик Бютел се намеси слабо и пропусна топката да мине през ръцете му и да стигне до Виктор Осимен, който отблизо реализира за 1:0.

В 53-ата минута Лилстигна до втори гол. Луис Араухо се възползва от грешка в изнасянето на топката от страна на гостите, отне топката и напредна, след което спокойно реализира за 2:0.

В края на мача Анже успя да върне един от головете. В 87-ата минута Рашид Алиуи проби по десния фланг, след което центрира по земя към Стефан Бахокен, който отблизо успя да засече топката - 2:1.

След победата Лил е с актив от 9 точки и заема четвъртото място в класирането. Анже е със същия актив, но е на 6-ото място в таблицата. В следващия кръг „кучетата“ гостуват на Рен, докато Анже према Сент-Етиен.