Словения и Дания завършиха 1:1 двубой от група С на UEFA EURO 2024. В 17-а минута полузащитникът на "червения динамит" Кристиан Ериксен реализира след чудесно изпъление на тъч. През втората част Словения се мобилизира и макар голямата звезда Бенямин Шешко да нацели гредата с топовен удар, в 78-а минута след изстрел от разстояние Ерик Янжа оформи крайния резултат, донасяйки точка на своя отбор.

Getty/Gulliver images
36 снимки

Двубоят бе динамичен, особено през втората част, като имаше положения, но сякаш фаворитът Дания не успя по достатъчно добър начин да контролира срещата и събитията на терена. Двата отбора имат по една точка по този начин, а за Словения предстои двубой със Сърбия, докато Дания ще се изправи срещу Англия.

Гледайте НА ЖИВО С КАРТИНА всички мачове от UEFA EURO 2024 напълно безплатно в сайта Gong.bg!

В 17-а минута Дания изпълни бързо тъч в близост до противниковото наказателно поле, а топката бе отиграна впечатляващо с пета от Йонас Винд, като Кристиан Ериксен бе на чиста стрелкова позиция и защитникът бе изключително прецизен със завършващия удар, за да открие резултата - 1:0 за Дания.

В 78-а минута Словения изпълни корнер, а топката попадна в Ерик Янжа, който шутира от дистанция, като се получи рикошет, а Каспер Шмайхел нямаше какво да направи, гледайки как кълбото влиза във вратата му - 1:1.

Словения Дания статистика

източник: Sofascore

FT .

1 : 1

• 78’ Ерик Янжа
  • 17’ Кристиан Ериксен
  • Това бе всичко от този сблъсък!

90+6'
  • Давид Брекало замени Андраж Шпорар

90+5'
  • Бенямин Шешко отстъпи мястото си на Ясмин Куртич.

90+4'
  • Мортен Хюлманд излезе, а на терена вече е Томас Дилейни.

90'
  • Жан Целар извърши нарушение, за което получи жълт картон.

86'
  • Пиер-Емил Хьойрберг отстъпи мястото си на Кристиан Ньоргаард.

85'
  • Каспер Долберг вече е на терена за сметка на Йонас Винд.

84'
  • Юсуф Поулсен се появи за сметка на Расмус Хойлунд.

83'
  • Андраж Шпорар отново се освободи и надигра противниковата защита, като навлезе в противниковото наказателно поле, но изстрелът му бе отразен от Шмайхел.

81'
  • Йоаким Мееле вече е на терена за сметка на Виктор Кристиансен.

80'
  • Словения изпълни корнер, а топката попадна в Ерик Янжа, който шутира от дистанция, като се получи рикошет, а Каспер Шмайхел нямаше какво да направи, гледайки как кълбото влиза във вратата му - 1:1.

78'
  • Бенямин Шешко отново показа самочувствието си и отправи истински снаряд от разстояние, като датчаните само изгледаха топката, която се отби от левия страничен стълб.

77'
  • Тими Елшник бе заменен от Йон Горенц-Станкович.

76'
  • Ян Млекар отстъпи мястото си на Жан Целар

75'
  • Словения изпълни чудесно пряк свободен удар, а Шпорар засече топката, но не успя от чиста позиция да реализира.

74'
  • Това бе всичко от Петар Стоянович, който бе заменен от Бенджамин Вербич.

68'
  • Бенямин Шешко се озова на фланга и достигна дълто подаване, за да намери по превъзходен начин Андраж Шпорар, но изстрелът с глава на последния премина встрани от левия страничен стълб на Шмайхел.

67'
  • Дания можеше да отбележи и втори гол, като топката бе подадена успоредно на голлинията, а Расмус Хойлунд връхлетя върху нея, но Ян Облак парира с великолепна намеса.

65'
  • Петър Стоянович извърши нарушение, за което получи жълт картон.

54'
  • Мортен Хюлманд задържа съперников играч и получи жълт картон.

49'
  • Второто полувреме вече започна!

46'
  • Край на първата част!

45+2'
  • Йонас Винд добре пресира и успя да отнеме топката в опасна зона, след което достави пас по конец на точката на дузпата към Кристиан Ериксен, но полузащитникът бе безкрайно неточен.

43'
  • Кристиан Ериксен опита центриране, а Бенямин Шешко не се ориентира добре и изрита топката в свой съотборник, като кълбото заплашително се насочи към вратата на Словения, но сантиметри разделиха символичния домакин от автогол. От последвалия ъглов удар Ериксен центрира, но изстрелът с глава на Вестергор не бе точен.

28'
  • Дания изпълни бързо тъч в близост до противниковото наказателно поле, а топката бе отиграна впечатляващо с пета от Йонас Винд, като Кристиан Ериксен бе на чиста стрелкова позиция и защитникът бе изключително прецизен със завършващия удар, за да открие резултата.

17'
  • Първият добър шанс дойде в 16-а минута, а Бенямин Шешко овладя топката и опита страхотен удар от сериозна дистанция, но кълбото прелетя на сантиметри встрани от десния страничен стълб на Шмайхел.