Националният отбор на Англия до 17 години постигна първи успех на европейското първенство за девойки, което се провежда в България. Момичетата на Хема Грейнджър надделяха над Австрия с 2:1 във втората си среща от Група Б. В първия си мач островитянките допуснаха поражение от Германия с 0:4.

Иначе на стадиона в Добрич Англия вкара на два пъти през първата част - чрез Луси Джонсън (15') и Кейти Робинсън (35'), за да стигне до успеха. Почетен гол за австрийките реализира Анабел Шашинг в 29-ата минута от дузпа.

По-рано Холандия излезе еднолично на първата позиция в Група Б, след като се наложиха с 3:2 над Германия. Холандия има вече две победи в първите си две срещи на шампионата, първата постигната с 4:1 над Австрия.

Германия е втори с 3 точки, а Англия 4-ти също с 3. Австрия е последен без спечелена точка.

В последните мачове от групата излизат Холандия и Англия, както и Германия срещу Австрия.