Испания си осигури място на полуфиналите на Евро 2019 за девойки до 17 години с категоричен успех над вече класиралия се отбор на Португалия в група А на шампионата.

Испанките, които са европейски шампионки в тази възраст разгромиха с 6:0 съперника си в последния двубой от българската група и завършиха първи със 7 точки.

Португалките останаха втори с 6 точки. Двата тима вече очакват съперниците си за полуфиналите във вторник.

България загуби и третия си мач от тази група А.

Последният мач на българките на Евро 2019 в снимки

Българките претърпяха поражение от Дания с 0:2, но това не бе достатъчно за датчанките, които останаха трети в подреждането с 4 точки.

Родните националки завършиха четвърти, но макар без победа, имаха и добри изяви в мачовете си на домакинския шампионат.

Корнелия Крамер даде ранен аванс за Дания още в 9-ата минута на двубоя днес, а в 75-ата Фрея Йенсен оформи крайното 2:0. Малко преди това, в 71-ата минута Яница Иванова застраши по-сериозно вратата на датчанките.

източник: LAP.bg

Хеттрик на Салма Параюело пък донесе успеха на силния испански тим срещу Португалия.

Параюело вкара в 26-ата, 58-и и 60-ата минути.

Силвия Йорис добави две попадения – в 44-ата и 63-ата минута, а Мария Гутиерес потвърди превъзходството на Испания в срещата с шести гол в 77-ата минтуа.

Пълният вид на Топ 4 на Европейското за девойки до 17 години ще бъде решен и след последните мачове в другата група В днес следобед.

Треньорът на девойките до 17 г.: Европейското е шанс за популяризиране на женския футбол у нас