Отборът на Холандия излезе еднолично на първата позиция в Група Б на Европейското първенство за девойки до 17 години, което се провежда в България. „Лалетата” заемат челната позиция в потока с 6 точки, след като се наложиха с 3:2 над Германия.

Холандия има вече две победи в първите си две срещи на шампионата, първата постигната с 4:1 над Австрия.

Германките са на второто място в Група Б с 3 точки, на старта те се наложиха с категоричното 4:0 над състава на Англия.

Въпреки че тимът на Германия излезе напред в резултата още 24-ата минута чрез Марлийн Роде, холандките реализираха три последователни гола за обрат до почивката за 3:1. В 42-ата минута Юлия Бранд остави своите с човек по-малко, въпреки това в края на мача Карлота Вамзар оформи крайното 2:3.

На последните две позиции в групата са Австрия и Англия, които имат мач помежду си по-късно днес от 16.30 часа.