Отборът на САЩ победи Испания с 2:1 и се класира за четвъртфиналите на световното първенство по футбол за жени, което се провежда във Франция.

И двата гола за американките паднаха след точно изпълнени дузпи от Мегън Рейпиноу. Тя откри резултата от 11-метров наказателен удар в 7-а минута, а испанките изравниха две минути по-късно чрез Хенифер Ермосо.

В 75-а минута съдията отсъди втора дузпа за САЩ, която предизвика сериозни спорове, но в крайна сметка Рейпиноу отново бе точна за крайното 2:1.

На четвърфиналите САЩ ще срещне домакина Франция, който в неделя отстрани Бразилия с 2:1 след продължения.

Швеция също продължава сред най-добрите осем след победа с 1:0 над Канада в друга осминафинална среща.