Футбол от Холандия, Русия и Китай и баскетбол от Евролигата ще бъдат на фокус през седмицата в спортните канали на Мтел.

Интригата за титлата в Ередивизи се завърна след неделната победа на Аякс над Фейенорд, която съкрати преднината на върха само на три точки. Сега лидерът в класирането ще може да вземе въздух срещу аутсайдера Го Ахед Ийгълс – дали това ще се случи или Фейенорд ще направи нова грешна стъпка ще стане ясно в сряда от 21:45 часа, когато Mtel Sport 1 ще излъчи на живо двубоя. По същото време, но в ефира на Mtel Sport 2, преследвачът Аякс ще приеме шестия АЗ Алкмаар. В четвъртък отново Mtel Sport 2 ще предава пряко сблъсъка между Твенте и ПСВ Айндховен, който стартира в 21:45 часа.

Mtel Sport 1 ще излъчи по една среща от руския и китайския футболен елит. В понеделник от 19:30 часа Ивелин Попов и неговите съотборници от Спартак Москва приемат ФК Оренбург в последен мач от кръга. Победата и за двата отбора е от огромно значение – столичани защитават крехката си преднина от 3 точки на върха, а гостите са застрашени от изпадане. В последния работен ден от седмицата пък ще видим дербито на кръга от китайската Супер лига между доскорошния водач Шанхай СИПГ и настоящия лидер Шандун Лунън. Началото на прякото излъчване ще бъде от 14:35 часа.

Mtel Sport 1 ще ни направи свидетели и на последните битки от редовния сезон на баскетболната Евролига. В четвъртък зрителите ще могат да проследят изявите на най-добрия ни баскетболист Александър Везенков, който със своя Барселона ще гостува на Фенербахче в Истанбул. Мачът е от 20:45 часа, а живото студио стартира 15 минути преди това. Mtel Sport 1 ще излъчи пряко и двубоят на големия съперник на каталунците Реал Мадрид, който приема Анадолу Ефес Истанбул ден по-късно от 22:00 часа.

С най-голям интерес обаче се очаква срещата между Дарюшафака и Цървена Звезда, която се явява и директен сблъсък за последното място, даващо право на участие в плейофите. В момента заветното осмо място се заема от гостите от Белград, които са с победа повече от турския тим. Това обаче няма значение, защото победа с какъвто и да било резултат ще класира истанбулския тим напред. Решителната битка е в петък от 20:00 часа по Mtel Sport 1, като тя отново ще бъде предшествана от коментарно студио 15 минути по-рано.