Отборът на Уест Хем не успя да победи на собствен терен Кристъл Палас и завърши 2:2 в мача от 32-ия кръг на Висшата лига.

Гостите откриха чрез Деймиън Дилейни в 15-ата минута, след като беше на точното място при една избита от вратаря топка. Само 3 минути по-късно дойде и отговорът на Уест Хем. Мануел Лансини реализира за 1:1 след удар от зоната за изпълнение на дузпа.

В края на първата част Дмитри Пайе отново блесна, като изведе домакините напред в резултата след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

Е 67-ата минута Шейку Куяте получи директен червен картон за влизане напред с бутоните в краката на съперников играч.

От това се възползваха гостите и с човек повече в 75-ата минута успяха да изравнят за крайното 2:2 чрез Дуайт Гейл.

По този начин Уест Хем се намира на 5-о място във временното класиране с 51 точки, докато Кристъл Палас е на 16-о с 34 пункта.