Челси води с 1:0 при гостуването на Тотнъм в дербито от втория кръг на Висшата лига на „Уембли“.

Челси започна силно мача и в 5-та минута Сесар Аспиликуета центрира в наказателното поле на Тотнъм, където Алваро Мората бе оставен непокрит и стреля с глава, но встрани от левия стълб на вратата на Уго Лорис.

Хари Кейн направи отличен пробив в 10-та минута, който завърши с удар, а Тибо Куртоа не се намеси убеително, но все пак успя да спаси.

Муса Дембеле отправи далечен удар в 19-та минута, но над напречната греда в аут.

Челси поведе в резултата в 24-та минута, когато Маркос Алонсо стреля от фаул и изпрати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Уго Лорис.

Тотнъм се опита изравни резултата веднага и в 30-та минута Хари Кейн отправи диагонален удар, но в аут.

Кристиан Ериксен центрира остро от фаул в 39-та минута в наказателното поле на Челси, но нито един играч не засече топката и тя излезе в аут.

Тотнъм пропусна отлична възможност да изравни резултата в 42-та минута, когато Деле Али подаде към Хари Кейн, който отправи диагонален удар, но топката се спря в левия стълб на вратата на Челси. Малко по-късно последва нов удар на Виктор Уаняма, но Тибо Куртоа бе на мястото си и спаси.

Бен Дейвис отправи много мощен удар в 44-та минута, но Тибо Куртоа внимаваше и успя да го спаси.