Уулвърхемптън по възможно най-трудния начин се добра до домакинско 1:1 срещу Нюкасъл в двубоя, който сложи точка на 26-ия кръг във Висшата лига за сезон 2018/2019. Дебютът на рекордната покупка на „свраките” Мигел Алмирон не успя да приключи с победа, защото дълбоко в продължението тимът на Нуно Еспирито Санто се добра до равенството чрез гол, който определено не се хареса на съперника.

По този начин Уулвс съхраниха серията си в първенството и остават непобедени в 4 поредни мача (3 победи плюс ремито срещу Нюкасъл). Въпреки всичко дистанцията до топ 6 си остава доста сериозна – цели 11 точки.

„Вълците” очаквано бяха тимът, който се хвърли да атакува по-масирано благодарение на домакинския фактор. Нюкасъл прекара по-голямата част от първото полувреме в опити да ограничи широкия фронт на атаките, които съперникът опитваше. В немалка степен избраният игрови план от мениджъра Рафаел Бенитес сработи, като домакините стигнаха до само две чисти ситуации.

Първата от тях дойде в 36-ато минута, когато Раул Хименес демонстрира добър дрибъл, за да проби отляво. Мексиканецът уж тръгна да се движи по аутлинията, сетне свърна към вътрешността на пеналта и от 7-8 метра по диагонала нанесе коварен шут по диагонала, който Мартин Дубравка отрази.

Другата по-обещаваща възможност преди паузата се откри пред Джони Кастро, който засече една избита от защитата на „свраките” топка с шут от границата на наказателното поле. За късмет на Дубравка топката беше малко или много в неговия обсег.

В самия край на полувремето Нюкасъл изтърва най-чистата възможност в тези 45 минути. Айосе Перес пое контрол над топката в половината на съперника и изведе Саломон Рондон на скорост. Мощният таран показа техника и за момент преодоля Мат Дохърти, който в последния момент направи шпагат и отклони шута на венецуелеца в корнер.

Второто полувреме започна с ранен шанс пред Уулвс – в 49-ата минута Мат Дохърти се оказа на чиста позиция в наказателното поле, след като Диого Жота продължи центриране от ъглов удар при близката греда. Бранителят обаче не успя да нанесе точен шут, извършвайки фрапиращ пропуск.

Нюкасъл нанесе своя удар в 56-ата минута, когато играчите на Бенитес осъществиха една от малкото си многоходи акции. Тя премина през централния защитник Фабиан Шер, който напредна с топката в половината на съперника и даде перфектен извеждащ пас по тревата за Айзък Хейдън. Последният беше тотално забравен от Уили Боли, което му позволи да овладее в наказателното поле и да стреля към близкия ъгъл. Вратарят Руи Патрисио също реагира зле, като сам боксира топката в мрежата си – 0:1.

Буквално в следващата атака Уулвс можеше да върне гола. Хименес се пребори за топката и я продължи към Рубен Невеш, който на свой ред намери Диого Жота встрани от дъгата. Португалецът нанесе шут с по-слабия си ляв крак, а Дубравка улови с красив плонж.

В 59-ата минута Леандер Дендонкер налетя от „втора линия”, за да посрещне с глава центриране на Жота от фланга. Белгиецът стреля много силно, но и право в ръцете на вратаря.

Оттам нататък организацията в играта на „вълците” спадаше с всяка следваща минута. Леко съживяване сред глутницата се забеляза в 82-ата минута, малко след влизането на Адама Траоре в игра. Именно появилият се на смяна играч предизвика кратък смут във вратарското поле с опит от въздуха да отправи центриране. Топката рикошира в Мат Ричи и кацна върху главата на Хименес, който от 4-5 метра стреля адски неточно.

Нюкасъл почти докосваше победата, но няколко секунди невнимание костваха прескъпо. Адама Траоре дълбоко в добавеното време проби отляво и изпрати най-отчаяното възможно центриране. То летеше право към вратарското поле, където Уили Боли се сбори с вратаря Дубравка, който изпусна топката, а бранителят на „вълците” я заби в мрежата. Футболистите на Нюкасъл и Рафаел Бенитес сериозно протестираха за нарушение срещу вратаря, защото в даден момент ръцете на Боли се озоваха върху раменете на стража – 1:1.

Уулвърхемптън остава 7-и във временното класиране с 39 точки, на две пред 8-ия Уотфорд. Шестият Челси засега няма от какво да се притеснява заради своите 50 пункта.

Нюкасъл определено изпусна златен шанс в своята битка за оцеляване. Тимът има 25 точки и заема 16-ата позиция, като има равен актив със 17-ия Кардиф Сити. Саутхемптън с 24 пункта е първият тим в зоната на изпадащите, а този факт не може да успокоява отбора на Бенитес.