Манчестър Сити и Уотфорд играят при резултат 2:1 в двубой от 1/16-финалите на Карабо Къп.

Getty/Gulliver images
18 снимки

В 5-а минута гостите допуснаха груба грешка в защита, като топката бе открадната и накрая се озова в Джак Грийлиш, който пусна великолепен пас към Жереми Доку, а той демонстрира страхотна техника и завърши по великолепен начин, за да открие резултата - 1:0.

В 21-а минута Уотфорд организира добро нападение, като Квадво Баа се промъкна в наказателното поле и изблъска Брейтуейт, след което стреля в близия ъгъл и успя да изравни резултата, но попадението бе отменено заради нарушение на нападателя.

В 38-а минута "гражданите" отново направиха чудесна атака, при която Рико Люис нахлу към центъра на терена и намери Матеус Нунеш, който шутира по превъзходен начин, без да остави шанс на Бонд - 2:0 за Манчестър Сити.

През втората част Манчестър Сити намаля оборотите, но Савиньо се появи на почивката и определено бе във фокуса на вниманието. В 64-а минута именно той се нагърби с индивидуална техника, като завърши по добър начин, но топката бе изчистена от самата голлиния.

Малко след това отново Савиньо демонстрира чудесна работа с топка в крака, дриблирайки великолепно и накрая стреля, но кълбото се отби от гредата.

В 86-а минута Уотфорд организира великолепна контраатака, а Манчестър Сити не се справи добре, като Гиорги Чакветадзе дриблира добре през центъра и накрая пусна пак към Том Инс, който отправи великолепен удар извън наказателното поле, при който Ортега нямаше как да реагира - 2:1.

Стартови състави:

Манчестър Сити: 18. Щефан Ортега, 82. Рико Люис, 5. Джон Стоунс, 61. Кейдън Брейтуейт, 2. Кайл Уокър, 27. Матеуш Нунеш, 87. Джеймс Макатий, 75. Нико О`Райли, 10. Джак Грийлиш, 11. Жереми Доку, 47. Фил Фодън

Уотфорд: 23. Джонатан Бонд, 36. Фести Ебозели, 37. Ясер Ларуси, 22. Джеймс Морис, 21. Анджело Огбона, 5. Райън Портис, 12. Кен Сема, 7. Том Инс, 10. Имран Луза, 19. Вакун Байо, 34. Квадво Баа