Отборът на Борнемут записа първи точки за новия сезон в Англия. До този момент „черешките” имаха четири загуби от четири мача, но днес възпитаниците на Еди Хоу съумяха да победят гостуващия Брайтън с 2:1.

Победата обаче не дойде никак лесно, след като домакините трябваше да обръщат резултата от 0:1.

Освен с победата мачът ще се запомни и с първия гол на ветерана Джърмейн Дефоу след завръщането му на „Виталити стейдиъм”. Последният гол на нападателя за „черешките” бе преди точно 5977 дни – 5 май 2001 година, когато Дефоу отново защитаваше цветовете на Борнемут.

Първото полувреме не предложи много интересни моменти, като двата тима успяха да отправят едва един точен удар в рамките на двете врати и той бе дело на домакините.

Втората част обаче, двата тима показаха далеч по-солидна игра и логично дойдоха и головете. Гостите поведоха в 55-ата минута чрез Соли Марч, който се разписа с глава. Той бе точен след прекрасно центриране на Паскал Грос, който бе един от най-активните в редиците на гостите.

В 65-ата минута дойде и един от най-ключовите моменти в мача, когато на терена се появи Джордън Айб за домакините. Именно тази смяна промени развоя на срещата, като бившият футболист на Ливърпул се оказа с основна роля за следващите два гола на своите.

Айб първо асистира на Андрю Сърман, който изравни след страхотна комбинация, а 73-ата Джърмейн Дефоу вкара първия си гол за Борнемут след завръщането си, с който осигури и първите точки за „черешките” през сезона.