Отборът на Бърнли стигна до победата с 3:2 с Кристъл Палас, след гол в 94-ата минута в двубоя между двата тима от 11-я кръг на Висшата лига.

Само две минути след началото на мача Сам Воукс откри резултата за "виненочервените" след разбъркване във вратарското поле. А 12 минути по-късно Йохан Гудмонсон увеличи преднината до 2:0. След страхотен пас към Гудмонсон той мина защитата и стреля силно към вратата от далечно разстояние.

Вратарят на Палас Стийв Манданда успя да докосне топката, но изтрелът бе прекалено силен и все пак влезе в мрежата.

Кристъл Палас намали разликата в 61-ата минута чрез Конър Уикъм. След дълъг пас към него, защитата не успя да реагира на време и така Палас върна един гол.

В 81-ата минута "орлите" получиха възможност да изравнят. Съдията отсъди дузпа в тяхна полза, която Кристиан Бентеке реализира без проблем за 2:2.

Мачът отиваше към равенство, но в 94-ата минута Ашли Барнс донесе ценните три точки на тима си (3:2).

Бърнли е 9-и с 14 точки, а Палас е на 15-ото място с 11 точки.

Интересни детайли от успеха на Бърнли, вижте от видеото от Обзора на кръга във Висшата лига.