Отборът на Царско село направи 1:1 с корейския Даеджон Кораил в контролна среща. Много силен мач за лидера във Втора лига направи вратарят Мартин Димитров. Стражът се отличи с редица ключови намеси, които запазиха равенството.

Иначе Даеджон поведе след 18 минути игра след точно изпълнена дузпа. Още в края на първата част, в 43-ата минута, „царете“ възстановиха паритета. Момчетата на Никола Спасов получиха право да изпълнят фаул в 43-ата минута от дъгата на пеналта. Георги Андонов се нае и майсторски завъртя топката с левия крак за 1:1.

Първият официален мач на Царско село за 2019-а година е на 23 февруари срещу Несебър. Срещата е с начален час 14:30. Преди нея Царско село е убедителен лидер в класирането с 46 точки. Съставът от крайморския град заема временното осмо място във Втора лига с 20 точки.