Вече са ясни всички четвъртфиналисти в турнира за Купата на България. След изиграване и на последната среща от надпреварата, Струмска слава, Локомотив Пловдив, ЦСКА, Септември София, Черно море, Етър Велико Търново, Лудогорец и Ботев Пловдив продължиха да преследват трофея и са в очакване на жребия следващия етап.

Двойките ще бъдат изтеглени на 7 ноември, сряда, от 11:00 часа в Националната футболна база в Бояна (София).

Съгласно регламента на турнира и на четвъртфиналната фаза победителите се решават в един двубой. При равенство в редовното време се играят по две продължения от по 15 минути. Ако паритетът не бъде нарушен и в тях, се стига до изпълнение на дузпи. Домакин е съставът, изтеглен първи на жребия.

Очаква се срещите от този етап да се играят през февруари.

Ето и всички резултати от осминафиналите, в тъмно са отбелязани отборите, които продължават в четвъртфиналите:

От 30 октомври

КР Струмска слава Радомир - Черноморец Балчик 3:1 (1:0 Александър Аспарухов 21', 2:0 Георги Янев 22', 2:1 Румен Александров 69', 3:1 Александър Аспарухов 83')

КР Дунав Русе - Локомотив Пловдив 1:2 (0:1 Анте Аралица 64', 0:2 Бирсент Карагарен 68',1:2 Александър Александров 90+1')

КР ЦСКА - Витоша Бистрица 3:1 (1:0 Рубен Пинто 15', 2:0 Али Соу 74', 3:0 Али Соу 76', 3:1 Михаил Милчев 90+1')

31 октомври (сряда)

КР: Локомотив София - Септември София 2:3 (1:0 Даниел Васев 1', 1:1 Мирослав Будинов 52' (д), 1:2 Борис Галчев 57 (д), 2:2 Марио Петков 67', 2:3 Стилиян Николов 83')

КР: Черно море Варна - Левски - 7:6 след дузпи (в редовното време и продълженията 2:2) (0:1 Жерсон Кабрал 10', 1:1 Атанас Зехиров 12', 1:2 Хали Тиам 78', 2:2 Георги Божилов 90+1')

КР: Етър Велико Търново - Верея Стара Загора 3:0 (1:0 Румен Руменов 51', 2:0 Иван Стоянов 82', 3:0 Крум Стоянов 87')

КР Лудогорец Разград - Славия - 6:5 след дузпи (в редовното време и продълженията 2:2) (0:1 Галин Иванов 14, 1:1 Якуб Швиерчок 35', 2:1 Якуб Швиерчок 74', 2:2 Галин Иванов 77')

1 ноември (четвъртък)

КР Берое Стара Загора - Ботев Пловдив - 3:4 след дузпи (в редовното време и в продълженията 0:0)