Отборът на Лудогорец записа солидна победа с 4:0 над Хебър Пазарджик в първи полуфинален сблъсък от Sesame Купа на България. Попаденията за разградчани, които са актуалният носител на трофея, реализираха Рик Джонатан, Диниш Алмейда и Спас Делев. Джонатан вкара на два пъти през първата част, докато Алмейда и Спас Делев се разписаха след почивката.

Реваншът в Пазарджик е след седмица, но фактът, че тимът на Любо Пенев не успя да отбележи нито един гол, накланя везните сериозно в полза на разградчани.

Победителят от двойката ще се изправи във финала срещу победителя от другия полуфинал между отборите на Ботев Пловдив и ЦСКА. След първия мач пловдивчани имат преднина от един гол. Реваншът на стадион „Христо Ботев” е на 1 май.

Финалът в надпреварата пък е насрочен за 15-ти май.

Start-photo.bg
83 снимки

Двамата старши треньори Георги Дерменджиев и Любослав Пенев направиха някои промени в съставите си в сравнение с двубоя между двата тима за шампионата преди няколко дни. След дълго отсъствие от терените заради травма, в стартовия състав на шампионите се завърна Антон Недялков. Като титуляр започна също и Бърнард Текпетей, за когото имаше разнопосочни информациите, че може да пропусне срещата заради здравословни проблеми.

Двубоят в Разград започна отлично за домакините, които имаха нужда от едва четири минути, за да открият резултата. Това се случи още при първата малко по-опасна атака на „орлите”. Антон Недялков намери Текпетей с дълго подаване на границата на наказателното поле, нападателят овладя и продължи надясно към Сон. Крайният бранител веднага центрира в пеналта, където защитник на Хебър не успя да изчисти добре топката и я прати на крака на Рик Джонатан, който с лекота прати топката в мрежата от десетина метра.

Въпреки ранния гол домакините продължиха да атакуват масирано и в десетата минута Бърнард Текпетей също имаше възможност да обстрелва вратата на гостите. Той получи на границата на наказателното поле, нагласи топката на десния си крак и стреля, но Дебърлиев внимаваше и изби в ъглов удар.

В 21-ата минута „орлите” успяха да удвоят преднината си, а автор на второто попадение отново бе Рик Джонатан. Многоходовата атака на домакините бе започната от Бърнард Текпетей, който намери Квадво Дуа пред дъгата на наказателното поле. Той веднага видя вдясно от себе си Педро Нареси и комбинира с него. Топката бе върната към Дуа, който този път комбинира отляво с Пьотровски, халфът на „зелените” видя свободния Рик Джонатан, който с удар по диагонала реализира втория си гол в срещата.

Малко след второто попадение в срещата дойде и най-добрата възможност за Хебър в мача до този момент. Йохан Н'зи изведе по отличен начин Атанас Кабов отдясно, напредна и намери непокрития в наказателното поле Шейх Сенгор, който стреля, но не намери рамката на вратата.

Лудогорец отговори почти мигновено с опасна атака, на върха на която се оказа Якуб Пьотровски. Халфът на домакините излезе очи в очи с вратаря на гостите, но ударът му не се получи и мина покрай вратата.

Пет минути преди почивката Рик Джонатан отново привлече погледите към себе си. Голмайсторът на домакините направи впечатляваш рейд от близо петдесет метра по лявото крило преди да комбинира с Дуа, който бе абсолютно сам пред пеналта. Нападателят стреля силно, но Дебърлиев изби с крак.

Секунди след подновяването на играта след почивката Рик Джонатан бе много близо до своя хеттрик в срещата. Мощният му шут от дистанция обаче профуча над напречната греда.

Резултатът все пак стана 3:0 в полза на домакините в 55-ата минута, когато Диниш Алмейда се разписа с глава. След центриране от ъглов удар, Педро Нареси игра с глава и насочи топката във вратарското поле, където Алмейда бе заел добра позиция и стреля точно, за да направи резултата класически. Ситуацията бе дълги разглеждана с помощта на ВАР заради съмнения за засада на бранителя на „орлите”, но в крайна сметка голът е зачетен и домакините увеличиха преднината си.

Десет минути преди края на редовното време Спас Делев до голяма степен обезсмисли реванша с четвърти гол във вратата на Хебър. Групер проби отляво и центрира много добре в пеналта, където Тисера стреля, но прати топката в тялото на Дебърлиев. Коженото кълбо рикошира в Божидар Пенчев, а след това се оказа на пътя на Делев, който от няколко метра на празна врата нямаше как да сгреши.

До края на срещата домакините имаха още няколко възможности за гол във вратата на Петър Дебърлиев, но късметът покри стража на гостите. В един от случаите дори гредата се оказа негов верен помощник.

FT • ЛУДОГОРЕЦ – ХЕБЪР 4:0

1:0 Джонатан 4', 2:0 Джонатан 21', 3:0 Алмейда 55', 4:0 Делев 80'