Ботев Пловдив е първият финалист в турнира за Купата на България по футбол. „Канарчетата“ постигнаха втори успех над ЦСКА, след като надиграха „червените“ с 2:0 като домакин в реванша и така с общ резултат 3:0 продължават напред в надпреварата.

Пред над 18 000 зрители по трибуните на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив Ивелин Попов даде аванс на „жълто-черните“ още в четвъртата минута, а резервата Дилан Мертенс оформи крайния резултат с втори гол в 82-ата минута. Тобиас Хайнц от състава на ЦСКА на два пъти уцели греда през първото полувреме, а през втората част същото стори и полузащитникът на Ботев Антонио Перера.

Така играчите на Душан Керкез се класираха за финала в надпреварата за първи път от 2019 година насам, когато в сблъсъка за трофея отстъпиха пред градския си съперник Локомотив.

В галерията читателите на Gong.bg могат да видят кадри от радостта на феновете, футболисти и треньорси щаб на Ботев Пловдив след триумфа над столичани.