Левски победи с 2:0 Спартак Плевен в първата си контрола от лятната подготовка. Головете вкараха Преслав Бачев  (6) и Марин Петков (37). Над 1000 души изгледаха двубоя, който се игра на Градския стадион в Правец и бе ръководен от рефера Иво Андреев.

Срещата, която бе неофициален дебют на Станислав Генчев начело на Левски, очаквано започна с по-активна игра на "сините". Надмощието даде резултат още в 6-ата минута, когато новото попълнение Алдаир пусна къс пас към аутлинията за Асен Митков. Халфът без забавяне върна към Преслав Бачев, който стреля през краката на защитник. Това заблуди вратаря Станислав Антонов и той не успя да улови топката, която се спря зад гърба му - 1:0.
Евертон Бала пропусна да удвои в 19-ата минута, след като не успя да засече центриране на Алдаир от десния фланг. Пет минути по-късно много активният по десния фланг Алдаир преодоля Соломон Джеймс и пусна към Преслав Бачев, чийто шут отблизо бе спасен от стража на плевенчани. Точно половин час след началото на мача Тончо Георгиев пробва да изненада Пламен Андреев от дистанция, но вратарят на Левски ефектно изби в ъглов удар.

В 37-ата минута Левски поведе с 2:0. "Сините получиха право да изпълнят фал от дъгата пред наказателното поле на съперника и зад топката застана Марин Петков, който със силен удар през стената удвои резултата.

Секунди преди почивката Кристиан Димитров засече центриране от корнер, но топката срещна напречната греда.

Левски започна второто полувреме изцяло в нов състав, като единствено Пламен Андреев запази мястото си под рамката на вратата, а с капитанската лента излезе Келиан Ван дер Каап. Неофициален дебют за "сините" прави бразилецът Майкон, който зае позицията на ляв халф-бек. Първата възможност след почивката се откри пред Джавад Ел Джемили в 61-ата минута, след като бе намерен пред наказателното поле с пас по земя от Виктор Любенов. Испанецът от марокански произход майсторски се обърна и отправи хубав шут с левия крак, но топката се спря от външната страна на мрежата.

Десет минути по-късно Майкон свали с глава към Асими Фадига, който стреля без забавяне и принуди резервният вратар на плевенчани Боян Дишков да показва майсторство. Малко след това Пламен Андреев отстъпи мястото си на родения през 2007 г. вратар Александър Марков. Четвърт час преди края Борислав Рупанов показа самочувствие, въпреки че стреля неточно от над 30 метра. Секунди по-късно Фабио Лима получи отлично подаване от Ел Джемили около точката на дузпата, но шутира в аут.

ЛЕВСКИ - СПАРТАК ПЛЕВЕН 2:0

1:0 Преслав Бачев (6)
2:0 Марин Петков (37)

Левски (3-5-2): 1. Пламен Андреев - 77. Дейвид Михалев, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунами (К) - 21. Алдаир, 20. Асен Чандъров, 10. Асен Митков, 88. Марин Петков, 19. Кристиян Йовов - 16. Преслав Бачев, 17. Евертон Бала
Резерви: 99. Александър Марков (В), 3. Майкон, 4. Виктор Любенов, 5. Келиан Ван дер Каап, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 15. Александър Божилов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Борислав Рупанов, 97. Асими Фадига
Треньор Станислав Генчев

Спартак Плевен: 1. Станислав Антонов (К), 2. Димитър Калчев, 3. Соломон Джеймс, 4. Дейвид Ифеани, 6. Виктор Иванов, 26. Дани Стоянов, 8. Руси Чернаков, 21. Панайот Пасков, 20. Тончо Георгиев, 9. Ивелин Николов, 11. Христиан Петков
Резерви: 12. Боян Дишков, 7. Габриел Славов, 16. Иван Бакалски, 17. Лъчезар Петков, 18. Мишел Тайров, 30. Димитър Стефанов (В)