Ботев Враца се наложи с 1:0 над Локомотив София в първи мач от шестия кръг от родната efbet Лига. Единственото попадение на стадиона в столичния квартал „Надежда“ падна в третата минута, когато Даниел Генов порази бившия си отбор и де факто раздели двата тима, носейки победата за хората на Тодор Янчев.

Това е и най-бързо отбелязаният гол през тази кампания на efbet Лига.

Със сигурност резултатът може да се счита за изненадващ с оглед първоначалните нагласи, но Ботев Враца изигра силен тактически мач и успя да надделее над столичните „железничари“.

Това е втори пореден успех за тима от северозапада в родния шампионат и тимът вече заема 11-ото място във временното класиране с шест точки. Локо София остава седми с осем пункта.

Двубоят се предава на живо по DIEMA SPORT, а всичко най-интересно ще проследим в Gong.bg. И двата отбора ще се борят за важни точки, които могат да се окажат решаващи за позициите им в класирането.

startphoto.bg
61 снимки

Гостите от Северозапада стартираха отлично срещата и откриха резултата след едва три минути игра. Мартин Ачков и Даниел Генов бяха оставени непокрити на близката греда при ъглов удар, а Генов с глава прати топката в далечния ъгъл на Любенов - 1:0 за Ботев Враца. Лидерът на врачани отказа да празнува попадението си, тъй като имаше своята достатъчно славна история с Локо.

Импулсът в представянето на "бяло-зелените" продължи и нова отлична акция на гостите завърши с мощен удар на Мартин Смоленски, който профуча над-горната греда на Любенов. Седем след това халфът на гостите Чавдар Ивайлов получи жълт картон за излишен фал в средата на терена.

Топката попадна във вратата на Любенов отново в 27-ата минута. Браян Переа очевадно беше зад гърба на последния в отбраната, но отигра ситуацията и реализира елегантно. Въпреки това, че ситуацията беше повече от ясна, ненужно трябваше да се очаква ВАР, който да официализира засадата.

Четири преди края на първата част Локомотив София отправи първия точен удар. Светослав Диков стреля с глава от трудна позиция и не затрудни Федерико Бариос.

Началото на второто полувреме предложи на зрителите няколко жълти картона и доста борба от двата отбора, главно в средата на терена, като опасностите пред двете врати липсваха. Двайсетина минути преди края Антоан Стоянов от гостите спря обещаваща акция на Симеон Славчев пред очите на рефера Сталев. Юношата на Левски беше с жълт картон, но съдията не изгони младия халф.

Четвърт час преди края на срещата отдясно Стив Траоре даде подаване към резервата Юлиан Ненов в наказателното поле на гостите. Българинът овладя и шутира с обръщане, но Федерико Бариос отрази. В 79-ата Юлиан Ненов достави страхотно центриране към Светослав Диков, който надигра Мартин Бачев във въздуха и стреля с глава, ала Бариос направи фантастично спасяване.

Пет минути преди края на редовното време Даниил Кондраков нанесе два удара към столичната врата след контраатака, но Диме Димов на дваж пъти го блокира. Накрая украинецът върна към дузпата за Бубакар Траоре, чийто удар беше спасен от Александър Любенов. В 88-ата пък домакините разиграха постепенно, а Стив Траоре получи вляво. Бранителят върна назад към Доналдо Ацка, чийто техничен шут на намери очертанията на врачанската врата.

В заключителните акорди от добавеното време Селсо Рапосо центрира отлично във врачанското наказателно поле към Мамаду Диара, чийто удар с глава профуча много близо край десния страничен стълб на Бариос.

FT / ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - БОТЕВ ВРАЦА 0:1