Крумовград победи Славия с 2:0 в мач от 30-я кръг на efbet Лига. Попаденията за домакините бяха дело на Серкан Юсеин и Патрик Луан, като друг негов гол бе отменен. Крумовград бе по-добрият отбор, като и Славяи създаде опасности, уцелвайки и гредата, но "белите" пропуснаха няколкото чисти възможности, които имаха. С този успех Крумовград е вече 6-и с актив от 44 точки, докато Славия остава на 10-о място с 33 пункта на сметката си.

start-photo.bg
44 снимки

В 11-а минута дойде първата по-интересна ситуация и тя бе на сметката на гостите, след като Иван Минчев изпълни пряк свободен удар, който до голяма степен изненада Янко Георгиев, но вратарят реагира и изби в корнер.

Десетина минути по-късно Крумовград създаде страхотен шанс, при който Ренан Арияш стреля от границата на наказателното поле, но Светослав Вуцов спаси по чудесен начин с една ръка. Последва добавка от играч в синьо, но Мартин Георгиев изчисти пред самата голлиния, спасявайки сигурен гол.

В 33-а минута домакините организираха добра атака по десния фланг, а топката бе върната към Емил Стоев, който стреля с първото докосване, но не бе точен и кълбото профуча над напречната греда.

В 35-а минута Клайдер Машедо показа чудесен поглед върху играта, като центрира в наказателното поле, а Серкан Юсеин изскочи от втора позиция и засече подаването, като остави безпомощен Светослав Вуцов - 1:0 за Крумовград.

В 44-а минута Крумовград организира страхотна атака, при която Момчил Цветанов намери с едно докосване Серкан Юсеин, а той на свой ред с първото си отиграване изведе Патрик Луан сам срещу вратаря, като последният запази хладнокръвие и успя да реализира във вратата на Светослав Вуцов - 2:0 за Крумовград.

Веднага след това Вячеслав Велев се озова на стрелкова позиция и веднага се опита да стреля от въздуха, като се получи мощен удар, но топката профуча встрани от вратата на Славия. В добавеното време на първата част Серкан Юсеин атакува топката, като връхлетя Вуцов, който изпусна топката, а Александър Колев успя да я прати в мрежата, но попадението бе отменено поради нарушение в нападение на Юсеин.

В 61-а минута Роберто Райчев получи извеждащ пас, след което финтира добре, но Вуцов спаси. При добавката Сораков успя да се разпише, но попадението бе отменено поради засада.

Пет минути по-късно домакините организираха добра атака отляво, като топката бе пратена на точката на дузпата, където Октай Юсеин връхлетя върху нея, а ударът му бе силен, но не бе точен. В 79-а минута Октай Юсеин видя празното пространство и опита изстрел от дистанция, но Светослав Вуцов внимаваше и улови.

Малко след това отбита топка попадна в Исак Соле, който овладя и веднага шутира с десния си крак, а кълбото се отклони в левия страничен стълб, като Роберто Райчев можеше да направи добавка на опразнената врата, но не уцели целта.

В 86-а минута Вячеслав Велев извърши грубо нарушение, при което фаулира Иван Минчев, а съдията реши да му покаже директен червен картон. След преглеждане с ВАР решението на арбитъра бе потвърдено.

Това бе всичко от този двубой, като Крумовград спечели срещу Славия с 2:0.

Стартови състави:

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 44. Божидар Кацаров, 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо, 2. Джуниет Али, 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Арияш, 17. Патрик Луан, 7. Момчил Цветанов, 10. Серкан Юсеин, 9. Александър Колев

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 19. Чунг Нгуен До, 88. Тони Тасев, 8. Емил Стоев, 10. Владимир Николов