Отборът на Черно море записа четвърта победа от началото на сезона в efbet Лига. В последния мач от 6 кръг на първенството варненци се наложиха на свой терен с категоричното 3:0 над Крумовград.

Попаденията за успеха бяха дело на Васил Панайотов, Мазир Сула и Цветомир Панов.

Благодарение на доброто си представяне Черно море се изкачи на второто място във временното класиране на родния шампионат. „Моряците“ са вече с 13 точки, колкото има и Спартак Варна, като двата тима са на две дистанция от лидера Левски.

Крумовград вече има пет загуби и само една победа, което им отрежда 14-а позиция.

StartPhoto.bg
25 снимки

В следващия кръг тимът на Атанас Рибарски ще опита да поправи грешката си у дома срещу Септември, докато Черно море ще има трудно гостуване на шампиона Лудогорец.

Домакините удариха за първи път в 37-ата минута на срещата. След центриране отдясно по атаката в наказателното поле, Дуду овладя, пусна майсторски пас към Васил Панайотов, той падайки успя да засече и с премерен удар по земя направи резултата 1:0 в полза на Черно море.

След почивката тимът на Илиан Илиев успя да увеличи преднината. Даниел Мартин показа техника по левия фланг на атаката на домакините, навлезе към наказателното поле, видя Мазир Сула, който успя да се възползва от грешка в защитата на Крумовград и между трима съперници да засече топката с левия крак за 2:0.

В 74-ата минута резултатът набъбна на 3:0. Цветомир Панов, който се появи в игра само 240 секунди по-рано, се разписа. Той отправи страхотен диагонален удар от ъгъла на наказателното поле, топката се чукна в левия страничен стълб на вратата на Янко Георгиев, а след това влезе в мрежата.

efbet Лига

FT .

3 : 0

• 37’ Васил Панайотов
  • 62’ Мазир Сула
  • 74’ Цветомир Панов
  • Край на мача

• Центриране на Вячеслав Велев, Рафаел Фуртадо засече с глава, но над вратата на Пламен Илиев.

90+2'
  • Игнасио Паис  се появява в игра

76'
  • Велислав Василев влиза в игра

76'
  • Гол за Черно море. 3:0! Цветомир Панов, който се появи в игра само 4 минути по-рано, се разписа. Той отправи страхотен диагонален удар от ъгъла на наказателното поле, топката се чукна страничния стълб на вратата, пазена от Янко Георгиев, а след това влезе в мрежата.

74'
  • Едгар Пачеко влиза на терена вместо Дончев

72'
  • Клаудиу Кешеру на мястото на Иса

72'
  • Цветомир Панов влиза на терена

70'
  • 60:40% е владението на топката в полза на домакините към 65 минута на мача.

66'
  • Гол за Черно море. Даниел Мартин показа техника по левия фланг на атаката на домакините, навлезе към наказателното поле, видя Мазир Сула, който успя да се възползва от грешка в защитата на Крумовград и между трима съперници да засече топката с левия крак за 2:0.

62'
  • Момчил Цветанов влиза на мястото на Соуса

60'
  • Рафаел Фуртадо сместо Георгиев

60'
  • Джунейт Али влиза в игра

60'
  • Остро центриране на Дуду, но там нямаше негов съотборник, който да засече.

56'
  • Центриране на Васил Панайотов в наказателното поле, Даниел Димов засече с глава отблизо, но топката минава над вртата на Янко Георгиев.

49'
  • Начало на второто полувреме

46'
  • Край на първото полувреме. Черно море има аванс от 1:0.

45+2'
  • Жълт картон за Даниел Димов за нарушение срещу Матеус Соуса

42'
  • Гол за Черно море. Центриране отдясно по атаката в наказателното поле, Дуду овладя, пусна майсторски пас към Васил Панайотов, той падайки успя да засече и с премерен удар по земя направи резултата 1:0 в полза на Черно море.

37'
  • Мощен удар отдалеч на Серкан Юсеин, но високо над вратата на Пламен Илиев.

32'
  • Корнер в полза на Черно море. Дуду центрира, топката е изчистена от Лазар Марин, но стигна до Мазир Сула, който стреля от воле, но много неточно.

26'
  • Опасност пред вратата на Черно море. Серкан Юсеин отправи много добър диагонален удар извън наказателното поле, но топката се удари в гредата.

22'
  • Фал срещу Наско Милев точно пред наказателното поле, след изпълнението обаче не последва нищо опасно.

19'
  • Янко Георгиев лови токата след лек удар на Исмаил Иса.

17'
  • Патрик Луан опита да играе с топката в наказателното поле, но вдигайки високо крака си, което доведе до лек удар в главата на Даниел Мартин.

16'
  • Жълт картон за Наско Милев.

10'
  • Васил Панайотов за втори път успя да застраши вратата на съперника, макар този път ударът му да не беше достатъчно точен, след като прати топката над вратата на Крумовград.

9'
  • Силно начало за домакините, след като Янко Георгиев трябваше да чисти топката с вещина след удар на Васил Панайотов.

3'
  • Прекрасна инициатива. Преди началото на мача на "Тича" едно от децата на стадиона изчете стартовите състави на двата отбора.