Отборът на Пирин пропусна златна възможност по пътя към така мечтаното спасение. „Орлетата“ завършиха 2:2 с Етър, който не се бори за нищо в първенството. Късна драма реши изхода на срещата. Равенството в 33-ия кръг беше изковано в продължението на двубоя, а точката може да се окаже много ценна.

По този начин отборът, воден от Олександър Бабич, остава с 31 точки, точно над четата, но преди да са се изиграли останалите срещи от третата шестица. С 30 точки е Хебър на 14-о място, но тимът играе по-късно през деня срещу Берое.

Етър от своя страна вече знае съдбата си за следващата кампания. Тимът ще играе във Втора лига. „Болярите“ са на дъното в класирането с 16 точки.

В началото на мача, още в 4-ата минута Серин Файе си вкара автогол, а през втората част, в рамките на 180 секунди Етър обърна с попадения на Иван Василев и Йоаким Карсела. В добавеното време Арно успя до доведе срещата до 2:2 със страхотен гол.

"Болярите" уцелиха и две греди  в Благоевград.

Отборът на Пирин поведе с 1:0 още в четвъртата минута на мача. След много добра бърза атака отдясно по нападението, Иван Тасев центрира, а Принц Мбаке, който беше сам в наказателното поле, засече топката, опитвайки се да я подаде в обсега на вратаря Кристиян Секулич, но си вкара автогол.

Гостите отговориха подобаващо на предизвикателството, като в 11 минута Иван Василев пусна към Йоахим Карсела, който стреля отблизо, но в напречната греда.

В 37-ата минута Йоахим Карсела демонстрира страхотна техника, след като успя да финтира защитник на Пирин, стреля от далчна дистанция, но вратарят Максим Ковальов със страхотен рефлекс изби топката и предотврати попадение.

Startphoto.bg
26 снимки

Етър започна много вихрено второто полувреме. Още в 51-ата минута удар от границата на наказателното поле отправи  Шкхредин Букхолда, топката се отби в гредата, но и вратарят Максим Ковальов се намеси подобаващо. Топката обаче попадна при Иван Василев в пеналта, който отблизо засече с глава, но отново стражът спаси. След това вратарят на Пирин остана да лежи на терена, изпитвайки силна болка.

Само в рамките на 3 минути "болярите" обърнаха резултата в своя полза. Първо, в 62-ата минута Иван Василев успя да оползотвори натиска на гостите. След добра многоходова атака отляво, Василев добута топката с малко късмет зад мрежата, след асистенция на Жан-Марк Тибоуе.

Малко след това, подобно на предишната атака, отново отляво, Жан-Марк Тибоуе центрира, Йоаким Карсела стреля мощно от воле за 2:1.

В третата минута на продължението Арно вкара за 2:2, за да донесе точката на Пирин. Иван Тасев намери Лузайадио, който бе оставен непокрит, за да се възползва той по най-добрия начин и да прати топката в мрежата зад Секулич.

ПИРИН - ЕТЪР 2:2

Състави:

Пирин: 12. Максим Ковальов, 4. Айуб Абу Улам, 14. Данило Полонский, 19. Юго Комано, 83. Христо Попадийн, 5. Николай Бодуров, 11. Иван Тасев, 18. Арно Лузайадио, 6. Андрей Йорданов, 77. Моду Диане, 29. Станислав Костов.

Треньор: Олександър Бабич

Етър Велико Търново: 12. Кристиян Секулич, 4. Георги Александров, 6. Горка Ларучеа, 13. Дидис Пита, 94. Жан-Марк Емануел Тибуе, 9. Иван Василев, 18. Йоаким Гонзалес, 7. Кольо Станев, 77. Мартин Николов, 44. Серигне Файе, 11. Радослав Найденов.

Треньор: Светослав Петров

FT .

2 : 2

• 4’ (а.г.) Серин Файе
  • 90+4’ Арно Лузайадио
  • 62’ Иван Василев
  • 65’ Йоаким Карсела-Гонзалес
  • Край на мача.

90+5'
  • В третата минута на добавеното време Пирин успя да изравни за 2:2 чрез Арно.

90+4'
  • 4 минути добавено време на мача.

90+1'
  • Етър опита заучено положение от пряк свободен удар. Горка Ларучея стреля по земя, но покрай вратата.

90'
  • Фенове на Пирин напускат стадиона по-рано.

89'
  • Максим Ковальов спаси мрежата си от ново попадение. Този път удар в очертанията отправи Пита.

84'
  • Мартин Георгиев влезе, терена напусна Андрей Йорданов

80'
  • Клифорд на мястото на Тибоуе

78'
  • Аймен Суда влиза на мястото на Полонски.

77'
  • Жълт картон за Върбанов.

75'
  • Жълт картон на Евгени Георгиев.

69'
  • Отборът на Етър успя да обърне резултата само в рамките на 3 минути. След отлична атака, отново отляво, Жан-Марк Тибоуе центрира, Йоаким Карсела стреля мощно за 2:1.

65'
  • Смяна, Георги Върбанов влиза вместо Попадийн.

64'
  • Бенгюзов на мястото на Костов.

64'
  • Етър се разписа за 1:0. Иван Василев успя да оползотвори натиска на гостите. След добра многоходова атака отляво, Василев добута топката с малко късмет зад мрежата, след асистенция на Жан-Марк Тибоуе.

62'
  • Опасност пред вратата на домакините. Удар от границата на наказателното поле на  Шкхредин Букхолда, топката се отби в гредата, но и вратарят Максим Ковальов се намеси подобаващо. Топката обаче попадна при Иван Василев в пеналта, който отблизо засече с глава, но отново стражът спаси. След това вратарят на Пирин остана да лежи на терена, изпитвайки силна болка.

51'
  • Смяна в състава на Пирин. Евгени Георгиев на мястото на Айуб Абу.

47'
  • Радослав Найденов беше заменен от Шехрадин Букхолда в става на Етър.

46'
  • Начало на второто полувреме

• Край на първото полувреме при 1:0 в полза на Пирин след автогол на Принц Мбаке.

45+2'
  • Етър се активизира в заключителните минути на първото полувреме, владее повече топката, но не успява да отправи удар в очертанията на вратата.

43'
  • Чудесно изпълнение на Йоахим Карсела, който успя да финтира защитник на Пирин, стреля от далчна дистанция, но Максим Ковальов със страхотен рефлекс изби топката и предотврати попадение.

37'
  • Медицинският екип влиза на терена, за да окаже помощ на Георги Александров, който се сблъска с Айуб Абу. Капитанът на гостите ще продължи мача.

35'
  • Жълт картон за Жан-Марк Тибоуе за нарушение в средата на терена.

32'
  • Бърза контраатака за Пирин. Иван Тасев стреля по диагонал, но Кристиян Секулич отрази удара му.

24'
  • В следващите минути играта се поуспокои. в 23-ата минута Дидис Лутумба-Пита центрира отдалеч, но топката му прехвърли всички играчи в наказателното поле, а Максим Ковальов остави топката да излезе.

23'
  • Греда за Етър. Иван Василев пусна към Йоахим Карсела, който стреля от наказателното поле, но топката се отби в напречната греда.

11'
  • Жълт картон за Маду Диане.

9'
  • Отборът на Пирин поведе с 1:0 още в четвъртата минута на мача след автогол. След много добра бърза атака отдясно по нападението, Иван Тасев центрира в наказателното поле, а Принц Мбаке, който беше сам, засече топката, опитвайки се да я подаде в обсега на вратаря Кристиян Секулич, но си вкара автогол.

4'
  • Начало на мача в Благоевград.

• Етър е без победа в последните си 12 гостувания. Треньорът няма да може да разчита на наказания за една среща Мартин Моран, както и на контузените Ивайло Димитров, Ловре Кнежевич, Килиян Гесум и Николай Янков. След изтърпяна санкция, обаче, се завръща Горка Ларучея.

• Пирин се намира в неособено добро положение, след като допусна две поредни загуби в плейофите. „Орлетата” отстъпиха на Берое с 0:2 в миналия кръг, като бяха тотално надиграни от съперника. Преди това тимът загуби от Ботев Враца с 1:2 на собствен терен. Така Пирин допусна толкова поражения, колкото в първите десет кръга през пролетта и има 30 точки на 13-ото място в класирането.

• Стадион: Христо Ботев
    Рефер: Красен Георгиев
    Излъчва: Diema Sport