Лудогорец победи убедително Берое с 4:1 като гост в  мач от 20-ия кръг на efbet Лига. Клаудиу Кешеру (3), Елвис Ману (62, 82) и Кирил Десподов (89) вкараха за шампионите, Иван Минчев (52) се разписа за домакините. С победата шампионите дръпнаха на върха с 8 точки пред втория в класирането ЦСКА.
Гостите от Разград влязоха във вихрено темпо и поведоха още в 3-ата минута. Архитект на попадението стана Бернард Текпетей, който с гросмайсторско подаване изведе Кешеру зад защитата на Берое и за румънския голмайстор бе детска игра да открие резултата. Направи го елегантно с техничен прехвърлящ удар, който не остави шансове на вратаря Генадий Ганев.

В 8-ата минута късметът бе на страната на домакините, след като Кирил Десподов майсторски завъртя топката над стената от пряк свободен удар, но тя срещна гредата на безпомощния Ганев. Постепенно старозагорци изравниха играта и в 17-ата минута стигнаха до първата си възможност пред вратата на Пламен Илиев. Гаюс Макута проби отляво и пусна прострелно центриране по земя към Алиун Фал, който отигра подаването с шпагат и прати топката в аут.

Няколко спорни решения на рефера Георги Давидов в средата на първото полувреме вдигнаха адреналина на Димитър Димитров-Херо и той поиска обяснение от съдията. Бурно недоволство изрази и треньорът на вратарите в Берое Йордан Господинов, като това му донесе жълт картон.

В последните десетина минути на първата част домакините вдигнаха оборотите и поставиха под напрежение бранителите на Лудогорец. В 45-ата минута пас на Александър Цветков разсече защитата на гостите и Стив Фуртадо се озова зад защитата на Лудогорец. Последва хитро връщане към Макута, който от точката на дузпата не можа да уцели вратата. Сесунди преди почивката с пропуск се отчете и Алиун Фал, след като бе намерен с меко подаване от Иван Минчев, но завършващият му удар от въздуха бе разочароващ.

Втората част започна отлично за домакините. Още в 52-ата минута пробив на Лебон бе спрян с фаул от Алекс Сантана. Зад топката застана Иван Минчев, който с фамозно изпълнение над стената препарира Пламен Илиев за 1:1.

Голът внесе импулс в играта на старозагорци и в следващите минути пропуснаха да направят пълен обрат.  Първо удар на Макута бе спасен от Пламен Илиев, а при добавката Сисиньо изби пред голлинията удар на Лебон.

Треньорът на Лудогорец отговори с две смени и това веднага даде резултат. Резервата Елвис Ману в 62-ата минута бе изведен сам срещу вратаря и показа здрави нерви, пращайки топката зад гърба на Ганев - 1:2.

Отново нидерландецът в 82-ата минута изскочи очи в очи със стража на Берое и не сбърка за 1:3.

Минута преди края Кирил Десподов надигра отдясно Теди Мезаг и с майсторски удар в далечния ъгъл не остави шансове на Ганев, оформяйки крайното 1:4.