Лудогорец надви с 1:0 Берое като гост в мач от 6-ия кръг на efbet Лига. Така "орлите" записаха четвърта поредна победа в шампионата, като два от мачовете им до момента бяха отменени заради ангажименти в евротурнирите.

Единственото попадение в мача вкара Тодор Неделев от дузпа в 65-ата минута на срещата. Разградчани доминираха и създадоха повечето положения, а Якуб Пьотровски дори нацели гредата. Заралии също бяха спрени от страничния стълб, но дълбоко в продължението.

Тимът на Захари Сираков е с 12 точки - пълен актив след 4 мача, като за българския шампион предстои мач-реванш срещу Петрокуб в Лига Европа. След това "орлите" ще посрещнат вицешампиона от миналия сезон - Черно море.

Берое пък има 10 точки след 6 двубоя и засега заема шестото място в класирането. За заралии предстои гостуване на Хебър в следващия кръг.

start-photo.bg
46 снимки

Още от началото "орлите" поеха контрол над случващото се на терена. В 10-ата минута Рик Джонатан стреля от дистанция по земя. Ударът му рикошира в играч на Берое и излезе в корнер. Минута след това Аслак Фон Витри също си опита късмета с шут от далеч. Неговото изпълнение обаче отново не беше точно.

В 33-ата минута Енцо Еспиноза проби отляво и успя да намери Сантиаго Годой. Той пък веднага стреля, но покрай вратата, пазена от Серджио Падт.

Две минути след това Ивайло Чочев отправи мощен шут, който обаче прелетя до целта.

Якуб Пьотровски бе най-близо до отбелязването на гол в първото полувреме. В 38-ата минута полякът засече центриране от корнер на Тодор Неделев и стреля силно с глава. Ударът на поляка обаче срещна напречния стълб и не посети мрежата на заралии.

В 52-ата минута Берое се впусна в контраатака. Джани Политино реши да завършва сам с изстрел от дистанция. Ударът му бе блокиран от защитник на "орлите".

Десетина минути след това Спас Делев беше задържан и се сгромоляса в наказателното поле на Берое. Играчите на гостите поискаха дузпа, но съдията Владимир Вълков остави играта да продължи. ВАР повика реферът на монитора край тъчлинията и той промени решението си - дузпа за Лудогорец. Тодор Неделев беше безгрешен от бялата точка и преодоля Артур Мота, за да даде аванс на "орлите".

Лудогорец пропусна златна възможност да сложи край на интригата в 89-ата минута, когато Георги Русев изведе Квадво Дуа на чиста позиция в наказателното поле срещу Артур Мота. Ударът на швейцарския национал обаче премина над вратата.

В продълженията на мача Берое също нацели греда. Влезлият от скамейката Сагардия стреля с десния крак, а Падт изби топката, която срещна и страничния стълб преди да излезе.

efbet Лига

FT .

0 : 1

• 65’ (д) Тодор Неделев
  • Край на срещата!

90+5'
  • Греда! Сагардия стреля с десния крак, а Падт изби топката, която срещна и страничния стълб преди да излезе.

90+2'
  • Смяна - Кевин Сейхас заменя Сегундо Пачаме.

81'
  • Смяна - Алберто Салидо влиза на мястото на Лучиано Скуадроне

81'
  • Смяна - Педро Нареси на мястото на Якуб Пьотровски.

78'
  • Оиер Сариеги проби отдясно и потърси Годой на границата на наказателното. Там обаче футболист на разградчани беше по-бърз и изчисти.

76'
  • Смяна - Квадво Дуа влиза в игра на мястото на Руан Круз.

69'
  • ГОООООЛ! Тодор Неделев беше безгрешен от бялата точка и преодоля Артур Мота, за да даде аванс на "орлите".

65'
  • Жълт картон за Оиер Сариеги, който извърши нарушението за дузпата.

64'
  • ВАР повика реферът на монитора край тъчлинията и той промени решението си - дузпа за Лудогорец!

63'
  • Спас Делев беше задържан и се сгромоляса в наказателното поле на Берое. Играчите на гостите поискаха дузпа, но съдията Владимир Вълков остави играта да продължи.

61'
  • Жълт картон за Аслак фон Витри.

56'
  • Берое се впусна в контраатака. Джани Политино реши да завършва сам с изстрел от дистанция. Ударът му бе блокиран от защитник на "орлите".

52'
  • Смяна - Спас Делев на мястото на Кайо Видал.

46'
  • Смяна - Георги Русев заменя Рик Джонатан.

46'
  • Начало на второто полувреме!

46'
  • Край на първото полувреме

45+4'
  • Удар на Рик Джонатан - без проблеми за стража на домакините, тъй като топката прелетя встрани от вратата.

45+3'
  • Смяна - Дени Групер влиза на мястото на Антон Недялков, който се контузи.

44'
  • Греда! Якуб Пьотровски засече центриране от корнер на Тодор Неделев и стреля силно с глава. Ударът на поляка обаче срещна напречния стълб и не посети мрежата на заралии.

38'
  • Ивайло Чочев отправи мощен шут, който обаче прелетя до целта.

35'
  • Енцо Еспиноза проби отляво и успя да намери Сантиаго Годой. Той пък веднага стреля, но покрай вратата, пазена от Серджио Падт.

33'
  • Жълт картон - Винисиус Белоти го получава

25'
  • Смяна - Джани Политино заменя контузилия се Винисиус Белоти.

25'
  • Кайо Видал получи отдясно и пусна остър пас в наказателното. Руан Круз се размина с топката, а след това Артур Мота се намеси.

23'
  • Аслак Фон Витри също си опита късмета с шут от далеч. Неговото изпълнение обаче отново не беше точно.

11'
  • Рик Джонатан стреля от дистанция по земя. Ударът му рикошира в играч на Берое и излезе в корнер.