Левски и Черно море не успяха да се победят на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ и завършиха наравно при резултат 0:0 в един от най-чаканите сблъсъци от втория кръг на плейофите в Първата шестица на efbet Лига. „Сините“ бяха по-активния тим през по-голямата част от срещата, но така и не създадоха нещо наистина толкова сериозно, за да стигнат до успеха. „Моряците“, от своя страна, изчакваха търпеливо шансовете си имаха едно-две добри положения, но и те не можаха да се възползват от тях.

Снимки: Startphoto.bg
99 снимки

Мачът, обаче, ще се запомни с протеста на част от „сините“ привърженици, които забавиха началото на двубоя с 12-13 минути. Феновете бяха на терена и опънаха транспарант против ръководството на „сините“ пред вратата зад Сектор „Б“ и отказваха да напуснат. След намесата на изпълнителния директор Даниел Боримиров и полицията протестиращите, обаче, се разотидоха.

След този двубой Левски, който има една една победа в последните си шест мача, събра 55 точки и изпревари Локомотив Пловдив, който е със същия актив, на четвъртата позиция. В следващия кръг предстои именно директен сблъсък между двата отбора на стадиона в парк „Лаута“. В същото време Черно море пък си подсигури позицията в Топ 3 и си гарантира, че ще взема минимум бронзовите медали, след като към момента е втори с 66 точки, колкото има и ЦСКА. В следващия кръг „моряците“ приемат шампиона Лудогорец.

Standings provided by Sofascore

Старши треньорът на Левски - Николай Костов, заложи на Пламен Андреев под рамката на вратата, а пред него в защита действаха Патрик-Габриел Галчев, Келиан ван дер Каап, капитанът Вандерсон Цунами, който замени контузения Хосе Кордоба, и Марин Петков на неприличната за него позиция на левия бек. Като опорен халф бе разположен Карлос Охене, а пред него оперираха Асен Митков и Патрик Мислович. По крилата нападаха Фабио Лима и Джавад Ел Джемили, докато Рикардиньо водеше атаката.

Наставникът на Черно море - Илиан Илиев, постави Иван Дюлгеров на вратата, а пред националния страж в защита бяха Цветомир Панов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров и Даниел Мартин, който замени контузения Виктор Попов. В халфовата линия действаха капитанът Васил Панайотов и Пабло Гарсия. По крилата бяха разположени Андреяс-Кристиан Калкан и Илиан Илиев-младши, докато Мазир Сула беше разположен зад централния нападател Атанас Илиев.

КЛАСИРАНЕ В efbet Лига / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Левски Черно море

източник: Sofascore.com

Малко преди началото на срещата част от феновете на Левски решиха да изразят своето недоволство към мажоритарния собственик Наско Сираков, като застанаха пред вратата пред Сектор „Б“ на стадион „Георги Аспарухов“ и опънаха транспарант против ръководството. Чуваха се скандирания „Оставка!“, докато друга част от феновете ги освиркваха.

Впоследствие стана ясно, че протестиращите феновете са заявили, че няма да напуснат терена, докато треньорът Николай Костов не подаде оставка. Малко след това при протестиращите слезе и изпълнителният директор Даниел Боримиров да разговаря с тях. Полицията също отиде при привържениците и в крайна сметка протестиращите освободиха вратата, след което срещата започна с около 13 минути закъснение.

След спокойни начални моменти, Левски създаде първата опасна ситуация в осмата минута. Фабио Лима комбинира с Джавад ел Джемили отдясно в половината на гостите, след което испанецът с марокански корени навлезе чрез дрибъл в наказателното поле, премина между трима играчи на Черно море и стреля с левия крак по тревата, но покрай лявата греда на Иван Дюлгеров.

В 16-ата минута дойде и първият точен удар в мача. Тогава Фабио Лима изведе отлично по дясното крило Патрик-Габриел Галчев, кйто влезе в наказателното поле и стреля към точно към вратата, но в ръцете на Дюлгеров.

Натискът на "сините" продължи и две минути по-късно Ел Джемили получи топката на тъча отдясно по атаката на Левски, влезе навътре и шутира от границата на наказателното поле, като се получи рикошет и Дюлгеров отново улови.

Черно море отговори в 23-ата минута, когато Мазир Сула получи дълго подаване в половината на Левски между Галчев и Келиан ван дер Каап, след което напредна и стреля пред наказателното поле, но покрай лявата греда на Пламен Андреев в аут.

Постепенно "моряците" погледнаха по-смело към вратата на своите домакини и в 37-ата минута имаха добра възможност за попадение. Андреяс-Кристиан Калкан получи отляво в наказателното поле и опита удар, който бе блокиран от Карлос Охене. Топката, обаче, достигна след рикошета до Илиан Илиев-младши на далечната греда, който шутира от въздуха с левия крак и бе точен, но Андреев реагира и спаси. Това бе първи точен удар за Черно море в мача.

Снимки: LAP.bg
100 снимки

Три минути след старта на втората част Левски имаше отлична възмжност да открие резултата. Лима комбинира с Галчев отдясно на наказателното поле на Черно море, а десния бек пусна топката в пеналтерията за връхлитащия Марин Петков, който шутира от чудесна позиция, но не намери кълбото по най-добрия начин и опитът му бе блокиран. Минута по-късно Галчев се възползва от рикоширала топка след изпълнение на корнер за "сините" и отправи силен удар от воле, който обаче отново блокиран от футболист на гостите.

Още преди да са изтекли и десет минути след почивката треньорът на варненци - Илиан Илиев, направи двойна промяна. Той пусна в игра Даниел Димов и Исмаил Иса, които замениха Андреяс-Кристиан Калкан и Атанас Илиев. След час игра и Николай Костов посегна към смените, като Рикардиньо бе заменен от Евертон Бала.

"Сините" отново погледнаха към вратата на съперника и в 67-ата минута Ел Джемили беше намерен пред наказателното поле, но играч на Черно море го блокира. Топката, обаче, се озова във Фабио Лима, който стреля силно и точно от дъгата пред наказателното поле, но Дюлгеров сигурно улови. Веднага след това на терена се появи Асими Фадига, заменяйки Джавад Ел Джемили.

Черно море изчакваше търпеливо своите шансове и получи такъв в 78-ата минута, когато можеха да изненадат домакините. Тогава Илиан Илиев-младши центрира от корнер в наказателното поле, където Даниел Димов се извиси и стреля опасно с глава към горния ляв ъгъл на вратата, но Пламен Андреев демонстрира страхотен рефлекс и успя да избие топката.

До края на мача Левски отново натисна в търсене на гол, който, обаче, така и не падна. По този начин "сините" продължават без победа от началото на плейофите, докато Черно море си осигури поне третото място и бронзовите медали в шампионата.

FT  | ЛЕВСКИ – ЧЕРНО МОРЕ  0:0