Арда надви Септември София с 2:1 в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Тимът от Кърджали записа втора поредна победа. С нея отборът, воден от Александър Тунчев, събира актив от 21 точки и остава на шестото място в подреждането. Столичани пък имат едва 10 пункта от 13 мача и към момента заемат 14-ата позиция.

За победата на домакините се разписаха Тонислав Йорданов и Чинонсо Офор през първото полувреме. Бертран Фурие пък върна един гол за гостите, но това не бе достатъчно.

В 19-ата минута на мача първата по-добра възможност се откри пред Арда, след като Чинонсо Офор засече центриране и с глава нанесе удар, който обаче не затрудни стража на Септември Димитър Шейтанов

Две минути след това и гостите записаха точен изстрел. Топката стигна до Мани, който стреля по земя, но не затрудни Анатолий Господинов.

В 32-ата минута дойде и първото попадение. Отбита топка стигна до Тонислав Йорданов, който стреля от въздуха на границата на наказателното поле. Ударът му беше и отклонен леко от Мартин Христов, опитвайки да изчисти с глава. Така кълбото заблуди Димитър Шейтанов и се озова в мрежата му.

В 40-ата пък домакините удвоиха. След страхотен извеждащ пас Чинонсо Офор стигна до топката и дори преодоля излезлия далеч напред Димитър Шейтанов. Пред нападателя на кърджалийци остана опразнената врата и той без проблеми я намери за 2:0.

Второто полувреме също започна с добра възможност за Арда. Чинонсо Офор комбинира с Тонислав Йорданов, а вторият шутира от вътрешността на наказателното, но над вратата на столичани.

След това обаче малко по малко футболистите на Тунчев се прибраха и дадоха контрола над топката на противника.

В 83-ата минута домакините получиха дузпа. Мартин Христов събори откъсналия се Станислав Иванов и това принуди съдията Мартин Великов да посочи бялата точка. Борислав Цонев се нагърби с отговорността, но изпълнението му не бе добро - стражът на Септември успя да спаси.

Минута преди края на редовното време Митко Митков центрира, а в наказателното Бертран Фурие засече и с удар с глава преодоля Анатолий Господинов, за да върне гостите в мача.

efbet Лига

FT .

2 : 1

• 32’ Тонислав Йорданов
  • 40’ Офор Намди Чинонсо
  • 89’ Бертран Фурие
  • Край на срещата!

90+4'
  • ГОООООЛ! Митко Митков центрира, а в наказателното Бертран Фурие засече и с удар с глава преодоля Анатолий Господинов, за да върне гостите в мача.

89'
  • Пропуск! Борислав Цонев се нагърби с отговорността, но изпълнението му не бе добро - стражът на Септември успя да спаси.

84'
  • Дузпа! Мартин Христов събори откъсналия се Станислав Иванов и това принуди съдията Мартин Великов да посочи бялата точка.

83'
  • Удар от дистанция на Чинонсо Офор попадна право в ръцете на Шейтанов.

81'
  • Смяна - Никола Величковски заменя Мартин Моран.

72'
  • Смяна - Джелал Хусеинов влиза, Тонислав Йорданов излиза.

66'
  • Смяна - Алфонс Амаде влиза на мястото на Борислав Рупанов.

61'
  • Добър шанс! Чинонсо Офор комбинира с Тонислав Йорданов, а вторият шутира от вътрешността на наказателното, но над вратата на столичани.

49'
  • Смяна - Джордан Гутиерес заменя Кубрат Йонашчъ.

46'
  • Смяна - Витиньо на мястото на Маниумол Ачол.

46'
  • Смяна - Жан Пиер Да Силва влиза на мястото на Михаил Полендаков.

46'
  • Начало на второто полувреме!

46'
  • Край на първата част!

45+1'
  • Феликс Ебоа стреля с глава след центриране от корнер. Ударът му обаче профуча встрани от вратата на гостите.

43'
  • ГООООООЛ! След страхотен извеждащ пас Чинонсо Офор стигна до топката и дори преодоля излезлия далеч напред Димитър Шейтанов. Пред нападателя на кърджалийци остана опразнената врата и той без проблеми я намери за 2:0.

40'
  • Димитър Велковски стреля от пряк свободен удар, а вратарят на гостите успя да избие топката над напречната си греда.

36'
  • Първи жълт картон - получава го капитанът на Септември Асен Чандъров.

35'
  • ГООООООЛ! Отбита топка стигна до Тонислав Йорданов, който стреля от въздуха на границата на наказателното поле. Ударът му беше и отклонен леко от Мартин Христов, опитвайки да изчисти с глава. Така кълбото заблуди Димитър Шейтанов и се озова в мрежата му.

32'
  • Станислав Иванов стигна до извеждащо подаване в наказателното на противника, след което финтира бранител на столичани и стреля, но встрани от вратата.

26'
  • Точен удар и за гостите. Топката стигна до Мани, който стреля по земя, но не затрудни Анатолий Господинов.

21'
  • Офор се приземи тежко и остана на тревата, което доведе до намесата на медицинския екип. Все пак футболистът на Арда продължи участието си в мача.

20'
  • Първа по-добра възможност! Тя се откри пред домакините, след като Чинонсо Офор засече центриране и с глава нанесе удар, който обаче не затрудни стража на Септември Димитър Шейтанов.