Футболна академия "Сините камъни" откри новото си игрище, покрито с изкуствена настилка и модерно осветление, на което да се подготвят младите сливенски футболисти. Много известни личности, бивши и настоящи футболисти пристигнаха на Арена "Сините камъни" за да бъдат част от този празник. Сред гостите бяха кметът на града Кольо Милев, неговият заместник Иван Петров, депутатът от 43- о народно събрание Костадин Марков и други.

След като бе прерязана лентата на терена се появиха най- малките деца от ФА "Сините камъни", които изиграха две полувремена от по 10 минути, в които показаха голямо желание, допълнено с красиви голове.

Веднага след малчуганите дойде ред и на двубоя между "ветераните" и "действащите футболисти".

Състава на ветераните бе воден от патрона на академията Пламен Крумов, а в тима личаха имената още на Милен Георгиев, Васил Тинчев, Николай Арабов, Юри Митев, Кирчо Кирев, Кирчо Димитров, Коста Янев, Тодор Тодоров. Срещу тях се изправиха национала Георги Терзиев, футболистите на Локомотив Пловдив Димо Бакалов и Крум Стоянов, Даниел Стоянов (Поморие), както и треньорите от академията.

Двата отбора спретнаха истинско дерби, което завърши с изпълнение на дузпи. Действащите футболисти бързо успяха да поведат с 2:0 след попадения на Крум Стоянов. Съперника обаче постепенно влезе в ритъм и малко преди почивката Пламен Крумов успя да върне едно попадение. През втората част ветераните продължиха да търсят изравнително попадение и логичното се случи след фантастичен гол на Милен Георгиев. Така се стигна до изпълнение на дузпи, при които действащите футболисти бяха по- точни и така се поздравиха с крайния успех.