Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов не успя да вземе точки от основното състезание за Гран При на Великобритания. Той потегли седми, но завърши 15-ти в една луда надпревара с непредвидими условия. През цялото време над "Силвърстоун" ту започваше да вали, ту спираше. На три пъти се появяваше и кола за сигурност, а няколко пилота отпаднаха от състезанието.

Българинът беше сред тези, които от самото начало заложиха на мокрите гуми и загубиха в края, когато пистата беше най-суха. Победата днес бе за Арвид Линдблад, който пресече финалната линия на второто място, но заради 10-секундното наказание на Калъм Войсин спечели втората си победа за уикенда. Втори завърши Габриелие Мини, а след наказанието си Войсин оформи тройката.

Никола Цолов все пак прогресира този уикенд, минавайки от десето място в подреждането на пилотите до осмото. Българинът има актив от 50 точки, след като вчера спечели 6 в спринта.

Сезонът във Формула 3 продължава след две седмици в състезанията на пистата „Хунгароринг“ в Унгария.