"Четвъртите в света" от Световното първенство в САЩ през 1994 година показаха, че 17 години по-късно продължават да подържат добро ниво и победиха с 6:2 сборен отбор от легенди на българския футбол.Демонстративният двубой се игра на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен и бе под мотото "Лечков и приятели" по повод рождения ден на Йордан Лечков.Двата отбора играха две полувремена от по 20 минути във формат 6 полеви играчи + вратар.

Треньорът на "Четвъртите в света" Димитър Пенев заложи на Пламен Николов, Ивайло Андонов, Емил Кременлиев, Бончо Генчев, Емил Костадинов, Трифон Иванов, Йордан Лечков, Христо Стоичков, Наско Сираков и премиера Бойко Борисов.Срещу тях излязоха Данчо Йоргов, Драголов, Гинчев, Кирилов, Гигов, Гетов, Безински, Раков, Славков, Бинчев и Кочев, които бяха водени от Георги Илиев-Майкъла.

Двубоят, ръководен от рефера Ахмед Ахмед започна на бързи обороти и още в 6-ата минута Йордан Лечков откри резултата, завършвайки великолепна атака минала през Бойко Борисов и Христо Стоичков.

Радостта на Пеневата чета трая само четири минути, тъй като изпълнителният директор на Берое Васил Драголов изравни.В ответната атака обаче Бончо Генчев отново даде преднина на своя отбор.В края на първата част Емил Костадинов направи резултата 3:1.

След почивката сборния отбор на българските легенди се опитаха да се върнат в мача, но "четвъртите в света" показаха добра игра в защита и при една контраатака Стоичков се разписа за 4:1.

В 33-ата минута Васил Драголов вкара втория си гол в мача и отново върна надеждите на своя отбор, но само за две минути, когато Костадинов бе точен за 5:2.

Точка на спора сложи премиера Бойко Борисов в последната минута, оформяйки крайното 6:2.

След последния съдийски сигнал футболистите на двата отбора отделиха време за автографи и снимки с феновете, които бяха дошли на стадиона.