Отборът на Спартак Варна победи с 3:1 Черноморец Балчик в среща от 14-я кръг на Източната Б група. Въпреки проблемите в тима на „соколите”, футболистите се мобилизираха и взеха трите точки в двубоя.

Домакините от Варна поведоха в резултат още в 26-та минута след попадение на Драголов, а при този резултат двата тима се оттеглиха на почивка, като оставиха въпросителната от изхода на двубоя да се решава през втората част.

Възелът се затегна в 47-та минута, когато Илиев от Черноморец изравни за 1:1. В 58-та Бижев отново даде преднина на Спартак Вн. 10 минути след това обаче Боев от домакините бе изгонен за втори жълт картон. Това не сломи състава от Варна, а напротив – още един гол се стовари във вратата на Черноморец в 90-та минута. Аврионов оформи крайното 3:1 в самия край на мача.

По този начин Спартак Вн заема третата позиция в подреждането с 25 точки, докато Черноморец Балчик падна на 6-о място с 20 точки.