Нефтохимик (Бургас) се върна в Б група след два сезона в аматьорската Югоизточна В група. Бургазлии, които завършиха на 2-о място в своята В група, се наложиха с 1:0 над Септември (Тервел), 2-и в Североизточната В група, в бараж, който се игра в Сливен.

Единственото и победно попадение реализира 42-годишният ветеран Митко Трендафилов, който се разписа от дузпа в 89-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Милен Христов.
Баражът беше организиран от БФС заради отказването на два пловдивски отбора от Източната втора дивизия - Спартак и Брестник.

Отборът на Нефтохимик, който беше сочен предварително за фаворит, стартира по-устремно в мача и наложи териториален превес.

Още в 6-ата минута Милен Георгиев стреля опасно, но вратарят на тервелци спаси. След това Трендафилов и Лефтеров пробваха далечни удари, а най-чистото положение пропиля Антон Иванов в 23-ата минута, който от 4 метра не улучи празната
врата.

Опитният Трендафилов направи невероятен за класата си пропуск, като в 38-ата минута сам срещу вратаря не успя да прокара топката.

След началото на второто полувреме картината не се промени кой знае колко и в петата й минута Милен Георгиев стреля от границата на наказателното поле, но топката беше спряна на самата голлиния. Георгиев пропусна още веднъж от близо, а Митко Трендафилов и Милен Христов също не успяха да вкарат сами срещу вратаря Георги Георгиев. Момчил Желев пък улучи страничната греда сам срещу вратаря.

В 88-ата минута бургазлии най-сетне стигнаха до гол, след като съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Милен Христов. Зад топката застана опитният Митко Трендафилов, който не сбърка и прати топката в мрежата на Георги Георгиев.

състави:

Нефтохимик: Емил Данчев, Деян Лефтеров, Иван Тодоров, Иван Стоев (48- Марин Ценов), Милен Христов, Момчил Желев, Цветан Канелов, Павел Алексиев (83- Емил Рачев), Антон Иванов (62- Росен Благоев), Митко Трендафилов, Милен Георгиев

Септември (Тервел): Георги Георгиев, Радослав Георгиев, Стефан Славов, Галин Василев, Мехмед Бендов, Искрен Пенчев, Господин Господинов, Димитър Недялков, Стефан Стефанов, Атанас Стефанов, Добромир Бенев