В изтеглен мач от седмия кръг в Източната Б група Марица победи 3:2 Свиленград. По този начин пловдивчани вече са осми във временното класиране, а Свиленград остана на последно място.

Домакините поведоха още в четвъртата минута, след като Димитър Байрев с хубав удар от границата на наказателното поле не остави шансове за вратаря на гостите.

В 40-та минута Емил Стоев бе изведен сам срещу вратаря Паскалев и вкара за 2:0. Отново Стоев в 76-та направи резултата 3:0.

Головете за Свиленград паднаха в 82-та минута чрез удар с глава на Стоянов и след 180 секунди Садула с воле оформи крайния резултат в срещата

В последната минута на редовното време Татьозов имаше възможност да изравни за гостите, но ударът му срещна гредата.