Локомотив Пловдив завърши 2:2 с Черноморец Бургас в първия си мач от турнира Поморие Къп, който стартира днес в едноименния град.

"Черно-белите" водеха с 2:0 9 минути преди края, когато допуснаха два бързи гола в своята врата. Карагарен и Камбуров вкараха за пловдивчани, а за Черноморец точен беше Деян Христов.

Още при първата си атака пловдивчани можеха да открият резултата. Йоан Ласиман се откъсна в добра позиция и шутира, но топката профуча покрай гредата в аут.

В 8-ата минута все пак се стигна до 1:0. Отново Ласиман проби, но последва центриране към Бирсент Карагарен, който засече в мрежата на бургазлии.

20 минути по-късно Камбуров отправи топовен изстрел от границата на наказателното поле, но топката мина над напречната греда.

В 55-ата минута Де Врийзе се озова на стрелкова позиция, но не уцели вратара.

В 68-ата минута Локомотив поведе с 2:0. Това стана след колективна грешка в отбраната на Черноморец, при която Камбуров се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата.

Веднага след попадението Христо Колев направи няколко смени и това като че ли се отрази върху играта на черно-белите, които допуснаха два бързи гола в рамките на една минута. Точен и в двете ситуации беше нападателят Деян Христов.