ФК Верея загуби по драматичен начин с 2:3 домакинството си срещу Локомотив /Горна Оряховица/ в среща от 7-я кръг от първенството на Б група, предава fcvereya.bg. 400 зрители изгледаха мача на Трейс Арена, като половината от тях бяха фенове на гостуващия тим.

Локомотив поведе в резултата в 6-та минута. Антоний Балъков намери Любомир Генчев, който със задна ножица отправи удар, топката срещна дясната греда на старпозагорската врата и беше посрещната с глава от Янаки Смирнов за 0:1. При попадението останаха съмнения за засада.

След негативния резултат ФК Верея упражни натиск, но до края на първото полувреме нямаше шанс да изравни. След почивката старозагорци изравниха в 52-та минута, след перфектно изпълнен фаул от Джунейт Яшар от границата на наказателното поле, топката рикошира в стената и влетя в мрежата за 1:1. Това подейства стимулиращо за домакините, които имаха силни минути след изравняването, но нямаха шанс да реализират положенията си. Само за четири минути Локомотив получи право да изпълни две дузпи - в 80-та минута точен от бялата точка беше Любомир Генчев за 1:2, а в 84-та минута Янаки Смирнов отново от дузпа покачи на 1:3.

ФК Верея се вдигна на щурм и в 86-та минута Ангел Костов с удар от десетина метра след корнер намали на 2:3. До края на мача домакините не успяха да изравнят. А вратарят на Локомотив Радослав Рашков, който е и капитан, хвърли бутилка към публиката и показа неприлични жестове, с което си навлече гнева на футболистите на ФК Верея, но страстите бързо бяха потушени от полицията.

ФК Верея - Ел Каруди, Динчев /ж.к/, Радев /ж.к/, Ганев, Идризов /ж.к/, Митев /ж.к/, Атанасов /76 - Казаков/, Ангелов /83 - Лалев/, Яшар, Желев /кап.//ж.к/ , Илиев /46 - Костов /ж.к/

Локомотив /Горна Оряховица/ - Рашков, Иванов, Мицаков, Пенев, Фиданин, Апостолов, Балъков /75 - Н. Иванов/ , Димитров, Л.Генчев /90+1 Я. Генчев/, Смирнов / ж.к/ /89 - Горанов/, Трифонов

Голмайстори - 0:1 Смирнов / 6 мин./, 1:1 Яшар /52 мин./, 1:2 Л. Генчев /80 мин./, 1:3 Смирнов /84 мин./, 2:3 Костов /86 мин./