Черноморец излъга с 1:0 като домакин Ботев в изтеглен мач от 28-ия кръг на „Б” футболна група. Единственото попадение вкара Деян Христов в 20-та мин., а гостите изпуснаха няколко шанса да си тръгнат поне с точката от морския град. Всъщност опитният нападател вкара и двете попадения, с които бургазлии биха врачани през есента.

Първото полувреме премина равностойно, като домакините успяха да реализират едно от малкото си положения. В 20-та мин. вратарят на врачани Христо Митов отби шут към мрежата си, но притичалият Деян Христов пое топката, финтира стража и бутна кълбото зад гърба му за 1:0.

Преди почивката ще се запомнят два удара на гостите към вратата на „акулите” – на Петър Петров и на Цветелин Тонев, които минаха покрай целта.

През второто полувреме домакините се затвориха и пазеха резултата. Ботев все пак стигна до две възможности за отбелязване на гол. Първото беше ефектно изпълнение на Румен Рангелов, който със задна ножица прехвърли вратата, а в 81-та мин. оставеният сам на голлинията Григор Георгиев не успя да засече прострелно центриране по земя.

Ботев игра в следния състав: Христо Митов, Илиян Марчев, Камен Каменов /Николай Маринов/, Любомир Деспотов, Дарко Савич, Николай Ботев /Григор Георгиев/, Калоян Цветков, Дилян Димитров, Цветелин Тонев, Петър Петров и Румен Рангелов /Тихомир Найденов/.