Ботев Пловдив постигна разгромна победа в първата си контролна среща за 2012 година „жълто-черните“ на Милен Радуканов разгромиха с 4:0 Септември Симитли на стадиона в село Вълково.

Младият специалист пусна две различни единайсеторки, които отбелязаха по два гола във всяко полувреме. Неофициален дебют за „канарчетата“ направиха новите попълнения Христо Иванов, Христо Телкийски, Венцислав Бонев и Деян Христов, както и младоците Лазар Марин и Лъчезар Ангелов. За първи път от лятото на терена се появи и Мартин Димов, а с капитанската лента в началото на мача отборът изведе 18-годишния Тодор Неделев.

Попаденията за Ботев реализираха Деян Христов и Петър Атанасов през първото полувреме, а на два пъти след почивката се разписа Ирфан Юсеинов. Първото си попадение за „жълто-черните“ Христов вкара с премерен удар в долния десен ъгъл в 22-а минута.

В 34-а Атанасов, който асистира при първото попадение, удвои с удар от 15 метра. Малко по-късно Атанасов пропусна да направи преднината класическа като стреля в аут сам срещу вратаря.

При единствената си добра възможност за отбора на Септември преди почивката, Григоров нацепи напречната греда. 3:0 за Ботев направи Юсеинов в 59-а минута, след като от крилото опита центриране, а вратарят на Септември не успя да улови топката и я изпусна в мрежата си.

7 минути преди края Арфата вкара красиво в горния ляв ъгъл след асистенция на Манчев, оформяйки крайното 4:0.

След почивката шансове за Ботев пропуснаха Наско Курдов и Александър Александров, а за Септември Николов на два пъти и Балтов не успяха да преодолеят Амбарцумян.

Ботев първо полувреме: Иванов – Аргиров, Рахов, Димов, Бонев – Телкийски, Неделев, Атанасов – И. Димитров, Й. Христов, Д. Христов.

Ботев второ полувреме: Амбарцумян – Марин, Гаджалов, Домакинов, Вл.Байрев – Петров, Манчев, Александров – Юсеинов, Ангелов, Курдов.

Септември: Ганев, Илиев, Кацарски, Тодоров, Мангурев, Григоров, Гущеров, Лулейски, Балтов, Николов, Стоянов