Банско победи Раковски с 2:1 в дербито между третия и втория в обединената Б група. Отборът от планинския курорт продължава силната си серия и няма загубен среща тази пролет.

Головете за домакините вкараха Благой Наков в 28-ата и влезлият като резерва Любослав Войнов в 84-ата минута. За Наков това бе 13-ти гол от началото на сезона.

Попадението за Раковски бе дело на централния нападател на Банско Калоян Стоянов, който с глава си вкара ефектен автогол в 45-ата минута.

Двубоят се игра при крайно тежки метеорологични условия, под непрекъснат проливен дъжд.

С този успех Банксо се изкачи на върха във временното класиране на Б група с 35 точки. Със същия актив са Нефтохимик и победения днес Раковски, които са съответно втори и трети, но с по-лоша голова разлика.