Действащият шампион в НБА Голдън Стейт Уоирърс надделя над Маями Хийт с 120:118 в оспорван мач. В хода на първата четвърт "горещите" имаха преднина от 16 точки, а 50 секунди преди финалната сирена водеха със 118:115, но не успяха да удържат преимуществото си.

Най-резултатен в срещата стана Кевин Дюрант с 39 точки, Клей Томпсън добави 29, Стеф Къри - 25. За гостите Джош Ричардсън реализира 37 точки. "Воините" записаха четвърта поредна победа, а Маями допусна пето поражение в последните си шест мача и напусна зоната на плейофите.

В друга атрактивен мач от НБА Филаделфия Севънти Сиксърс победи убедително Лос Анджелис Лейкърс със 143:120. Домакините имаха проблеми само в първата четвърт, която загубиха с 39:40. В главен герой в срещата се превърна центърът на Филаделфия Джоел Ембийд, автор на 37 точки и 14 борби. ЛеБрон Джеймс бе близо до требъл за "езерняците" - 18 точки, 10 борби и 9 асистенциии.