Отборът на Милуоки Бъкс надигра като гост Ел Ей Лейкърс със 131:120 в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Първата четвърт в ,,Стейпълс Сентър“ премина при поделено надмощие, като в крайна сметка гостите поведоха с една точка след края на частта – 27:26.

Във втората домакините вдигнаха темпото на игра, а ЛеБрон Джеймс и Брандъм Инграм се разиграха. На голямата пауза преднината на ,,езерняците“ бе шест пункта – 65:59. Бъкс намали изоставането си в третата четвърт на точка, а в решителната вкара 38 точки и не остави шансове на тима от Калифорния.

Най-резултатен за победителите бе Ерик Бледсоу, който реализира 31 точки, като към тях добави и 9 асистенции. Малкъм Брагдън отбеляза 21, а голямата звезда на Милуоки Янис Адетекумбо постигна дабъл-дабъл – 16 точки и 15 борби. За Лейкърс Джеймс и Инграм вкараха по 31 точки, а Ражон Рондо добави 20 точки, 8 борби и 9 асистенции, но те се оказаха крайно недостатъчни за възпитаниците на Люк Уолтън.

Така Бъкс си осигуриха предсрочно участие в плейофите, след като постигнаха своя седми последователен успех в лигата и остават лидер в Източната конференция, докато Лейкърс са десети на Запад. В следващите си двубои Милуоки гостува на Юта Джаз, докато Ел Ей пътува за визита на Финикс Сънс.

Ето и останалите резултати от вечерта:

Атланта Хоукс – Чикаго Булс – 161:168 след четири продължения (Йънг – 49 точки, 16 асистенции, 8 борби; Лавийн – 47 точки)

Бруклин Нетс – Шарлът Хорнетс 112:123 (Лемб – 22 точки от пейката)

Торонто Раптърс – Портланд Трейл Блейзърс 119:117 (победен кош на Ленърд 1.5 сек преди края)

Бостън Селтикс – Вашингтон Уизардс 107:96 (Седем играчи на Селтикс с двуцифрен точков актив)

Финикс Сънс – Ню Орлиънс Пеликанс 116:130 (Холидей – 21 точки, 9 асистенции)

Сакраменто Кингс – Ел Ей Клипърс 109:116 (Шамет – 20 точки (5 от 10 от тройката). /БГНЕС