Отборът на ЛА Лейкърс загуби у дома от Денвър Нъгетс с 99:115 в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Двубоят в зала „Стейпълс Сентър“ започна по отличен начин за гостите от Колорадо, които спечелиха откриващата част, реализирайки цели 43 точки – 43:25.

Втората четвърт бе историческа за голямата звезда на домакините ЛеБрон Джеймс. При 55:35 в полза на Нъгетс при 6:45 до края на полувремето, бившият играч на Маями Хийт и Кливланд Кавалиърс отбеляза кош от средно разстояние за своята 12-а точка в срещата, което го изравни с легендарния Майкъл Джордан на четвъртата позиция във вечната ранглиста при реализаторите с 32, 292. Минута по-късно той получи пас от Ражон Рондо, премина през Никола Йокич и вкара отново, за да задмине бившия баскетболист на Чикаго Булс.

Съотборниците на „Краля“ и всички фенове в залата аплодираха постижението на 33-годишния играч, като това вдъхнови ,,езерняците“ след почивката. Те успяха да намалят разликата до осем след края на третата част, но Денвър отново вдигна нивото си и завърши комфортно двубоя в своя полза. Над всички за победителите бе Уил Бартън, който отбеляза 23 точки.

По 19 добавиха Гари Харис и Джамал Мъри. За Ел Ей Джеймс завърши с 31 точки, 7 борби и 7 асистенции, а Джавел Макгий допринесе с 16, но възпитаниците на Люк Уолтън записаха ново поражение в лигата. С успеха си Денвър остава втори на Запад, докато Ел Ей продължи да се отдалечава от зоната за плейофи. В следващите си двубои Нъгетс гостуват на лидера в Западната конференция и действащ шампион Голдън Стейт Уориърс, докато Лейкърс приемат у дома Бостън Селтикс.

Ето и останалите резултати от вечерта:

Шарлът Хорнетс – Маями Хийт 84:91 (Уайтсайд – 18 точки, 15 борби)

Детройт Пистънс – Минесота Тимбъруулвс 131:114 (Дръмънд – 31 точки, 15 борби)

Вашингтон Уизардс – Далас Маверикс 132:123 (Бийл – 30 точки, 7 борби, 8 асистенции)

Атланта Хоукс –Сан Антонио Спърс 104:111 (Уайт – 18 точки, 9 асистенции, 6 блока)

Бруклин Нетс – Кливланд Кавалиърс 113:107 (Динуиди – 28 точки, 5 асистенции)

Чикаго Булс – Филаделфия 76-ърс 108:107 (Лавийн – 39 точки, победеш кош с поднасяне)

Ню Орлиънс Пеликанс – Юта Джаз 104:114 (Гобер – 22 точки, 13 борби)

Финикс Сънс – Ню Йорк Никс 107:96 (Букър – 41 точки (най-високо постижение в кариерата))

Сакраменто Кингс –Бостън Селтикс 109:111 (Хорфърд – 21 точки, 11 борби, 7 асистенции). /БГНЕС