Бостън Селтикс записа осма поредна победа, след като се наложи над Атланта Хоукс със 129:108 у дома, а Кайри Ървинг вкара 24 точки в три третини игра за Келтите. Също така личната му статистика се допълва от пет асистенции, пет борби и четири блокади.

Той наниза 12 точки само в първата част, а тимът му благодарение на тях дръпна с 23:5. А две минути преди да изтече третия период Бостън премина границата от 100 точки.

Джейсън Татъм вкара 22 точки за Бостън, а Маркъс Морис с 20 и Гордън Хейъуърд с 19 бяха следващите топ-реализатори. С този успех Бостън вече има 18 победи и 10 поражения, заемайки 2-ата позиция в Атлантическата дивизия. Атланта е на предпоследното място в цялата Източна конференция.

Шампионите от Голдън Стейт се справиха със 130:125, като Клей Томпсън вкара тройка 38.5 секунди преди сирената. Стеф Къри завърши мача с два точно изпълнени наказателни удара, като общо има 35 точки, 7 борби и 6 асистенции. Томпсън пък приключи с 27 точки и 9 борби, докато Кевин Дюрант е с 33 точки, 8 борби и 7 подавания.

Голдън Стейт е начело в Тихоокеанската дивизия с 20 победи и 10 поражения, като за първи път на такъв етап от сезона в последните три години имат толкова много загуби.

Само преди два дни те паднаха от лидера в НБА Торонто с 20 точки у дома, а днес показаха друго лице и в края третата част бяха отбелязали 103 точки. Последваха 8 минути с обрат за Кралете, но в последните 3:03 минути гостите от Сан Франциско отнесоха противника и взеха победата. Кевин Дюрант вкара 13 точки в четвъртия период, а Дреймънд Грийн завърши с 14 точки и 10 рибаунда.

Приятната изненада на сезона Денвър Нъгетс се справи с Оклахома Сити със 109:98 и води в Северозападната дивизия с 19 победи и 9 поражения. Никола Йокич отбеляза 24 точки, Джамал Мъри се отличи с 19. Гостите от оклахома Сити, които са 2-и в тази дивизия със 17/10, загубиха голямата си звезда Ръсел Уестбрук, който беше отстранен от игра заедно с Мъри от домакините. Двамата се разгорещиха прекалено и съдията ги отстрани. До момента на изгонването Уестбрук беше отбелязал 13 точки и неговата липса се оказа по-важна за тима му. Пол Джордж вкара за Тъндър 32 точки, а Стивън Адамс добави 26.

Портланд хвърли бомбата на вечерта, след като надви Торонто със 128:122, а Деймиан Лилард се отличи с 24 точки. Гостите остават едноличен лидер в цялата Лига, като това е едва тяхна осма загуба в 31 мача. Домакините от Портланд са на 3-а позиция в Северозападната дивизия с 16/13.

След две поредни поражения Трейлблейзърс показаха характер и взаимозаменяемост, а Зак Колинс вкара 16 точки. Сет Къри приключи с 13 точки, но 9 от тях бяха решителни тройки в четвъртата част.

ЗА Раптърс Кауи Леонард се върна в игра след пропуснати два мача заради травма и вкара 28 точки. Кайл Лоури не игра за гостите заради контузия на лявото бедро. Портланд поведе с 16 точки в четвъртата част и въпреки че в един момент гостите съкратиха пасива само на 2, не им се получи да обърнат развоя на срещата.

Янис Антетокумбо счупи личния си рекорд, след като наниза 44 точки при успеха на Милуоки със 114:102 над Кливланд и отборът продължава да води в Централната дивизия с 19/9. Представянето на гръцко-нигерийския център напълно констрастираше с това в сряда, когато едва стигна 12 точки при поражението срещу Индиана. Той имаше 14 успешни от 19 стрелби от игрови ситуации, 16 от 21 от наказателната линия, като добави 14 борби и 8 асистенции.

Крис Мидълтън, който е вторият реализатор на Бъкс, не игра заради разтежение в ръката. За гостите от Кливланд, които са във втората половина на Изток, 23 точки наниза Джордан Кларксън./БТА

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Бостън- Атланта 129:108

Шарлът- Ню Йорк 124:126 след продължения

Бруклин- Вашингтон 125:118

Кливланд- Милуоки 102:114

Филаделфия- Индиана 101:113

Мемфис- Маями 97:100

Денвър- Оклахома Сити 109:98

Портланд- Торонто 128:122