Отборът на Бруклин върви към класиране за елиминациите, след като победи със 123:121 точки Сакраменто като гост.  Домакините също се опитват да влязат в топ 8 на Запад, но все още са с отрицателен баланс.

ДиАнджело Ръсел наниза рекордните в кариерата си 44 точки, 27 от които в четвъртата част и помогна за успеха.

Бруклин изоставаше с 28 точки в началото на второто полувреме и 25 точки в четвъртата част.

В първите три четвърти гостите имаха сериозни проблеми, преди Ръсел да избухне и да им гарантира най-сериозния обрат през този сезон.

След като вкара 17 точки общо през първото полувреме, а третата част беше тотално нулева за него, в четвъртата той направи 10 успешни от 15 стрелби.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:
Шарлът- Филаделфия 114:118
Атланта- Хюстън 105:121
Милуоки- Лос Анджелис Лейкърс 115:101
Минесота- Голдън Стейт 107:117
Сакраменто- Бруклин 121:123
Лос Анджелис Клипърс- Индиана 115:109