Отлична игра на Марко Белинели донесе успеха на Италия над Испания в мач от група В на Евробаскет 2015. "Скуадра адзура" победи със 105:98 в изключително красив мач.

Испанците водеха с 45:42 на полувремето, когато след почивката Белинели се разигра и в третата четвърт Италия спечели с 31:18, за да вземе преднина в двубоя за 73:63 преди последната част на мача.

За победителите най-много точки реализира Данило Галинари - 29, а звездата на испанците Пау Гасол се отчете с 34, но те бяха крайно недостатъчни за успеха на "Ла Фурия Роха"

Италианците има двубои с Германия и Сърбия, а Испания ще се изправи срещу Исландия и Германия.

В класирането "Скуадрата" е с 2 победи и поражение в първия мач с Турция, а Испания са 4-ти с победа и две поражения.