Въпреки че водеше през по-голямата част от мача, Германия допусна много тежко поражение от Италия с 82:89 точки след продължение в мач от група "В" на Европейското първенство по баскетбол. След тази загуба Бундестима до голяма степен компрометира шансовете си да премине групата, като ще трябва задължително да търси победа в последния мач срещу Испания. Това е трета поредна загуба за водения от Крис Флеминг отбор.

Германия започна силно мача и поведе със 17:9, но преднината на Бундестима бе съкратена на едва пет точки – 22:17.

Германия доминира през втората четвърт, но накрая италианците водеха с една точка – 42:41.

Германците отговориха със силен старт на третата четвърт. Денис Шрьодер направи много силни 10 минути. Той завърши мача с 29 точки. Германия излезе с пет точки преднина преди последната четвърт от мача.

Финалните 10 минути бяха изключително драматични. Германците водеха с три точки 30 секунди преди края на мача. Данило Галинари обаче изравни резултата пет секунди преди края – 76:76.

Шрьодер можеше да донесе победата на Германия, но стрелбата му не бе точна и се стигна до продължение.

След тройка на Марко Белинели Италия поведе с пет точки в заключителните минути от мача. В крайна сметка „скуадра адзура“ спечели мача с 89:82.