Испания се съвзе след звучния шамар, който получи от Италия и победи с 99:73 Исландия в мач от група „В“ на Европейското първенство, който се игра в Берлин. По този начин иберийците държат съдбата в своите ръце и всичко ще се реши в последния им мач от груповата фаза срещу Германия.

Испания започна неубедително мача и водеше само с четири точки след първата част. Исландия обаче започна силно вторите 10 минути и след серия от 14:4 поведе в резултата. Испания все пак върна увереността си и се оттегли на полувремето с аванс от пет точки 41:36.

Испанците решиха развоя на мача в третата част, когато отбелязаха 33 точки срещу само 19 за исландците.

Никола Миротич бе най-резултатен за Испания със своите 22 точки, а Пау Гасол добави 21. Серхио Родригес завърши мача с 13 точки, а Фелипе Рейес и Виктор Клавер се отчетоха с по 11.

За Исландия над всички бе Йон Стефансон със своите 17 точки и 6 асистенции.