Франция и Испания отново ще се срещнат на полуфинал на Европейското първенство по баскетбол.

Домакинът на финалите и настоящ еврошампион се наложи с 84:70 над Латвия, след колебливо начало.

Така, след като през 2013-та пак трябваше да мине през испанците, и сега Франция ще има същия съперник по пътя си към защитата на титлата.

"Петлите" изиграха слаба първа четвъртина, като Латвия имаше отлична успеваемост в началото на двубоя.

Франция обаче затегна сериозно защитата, и удържа латвийците само до 13 точки във втората част, и до едва седем в третата.

Тони Паркър нямаше кош от игра в първите 18 минути, но след това вкара девет поредни, за да даде преднина от 40:36 на домакините преди почивката.

След третата четвърт, Франция вече имаше двуцифрен аванс, от 56:45, а резултатен последен период донесе победата в Лил.

Паркър завърши с 18 точки и шест асистенции, Борис Диау добави 14 точки, Руди Гобер - 13.

За Латвия Кристапс Яниченокс реализира 16.

Испания и Франция излизат един срещу друг в четвъртък, от 22 часа, в мач, който ще можете да наблюдавате на живо в play.gong.bg и в ефира на Diema Sport.