Латвия се наложи със 72:65 над Чехия в мач от група D на Евробаскет 2015. За радост на един от домакините на първата фаза, латвийците останаха в борбата за класиране напред.

Двата отбора изиграха изумително слаба трета четвърт, в която си вкараха общо 20 точки.

През първото полувреме Чехия успя да дръпне малко, преди до почивката латвийците да обърнат и да поведат с 40:33.

Равностойното второ полувреме остави успеха за Латвия.

Янис Блумс с 14 точки бе най-резултатен за победата, а по 11 добавиха Янис Стрелникс и Каспарс Берзинс.

Томаш Саторански приключи с 22 точки, девет асистенции и пет борби за Чехия, а Ян Весели добави дабъл-дабъл от 17 точки и 11 борби.

Можете да следите всичко най-интересно от шампионата в специалната страница на Gong.bg - Eurobasket2015.gong.bg, както и да гледате най-атрактивните двубои в Gong Play и по Diema Sport HDDiema Sport 2 HD и Nova Sport.