Гърция се наложи със 72:70 над Хърватия в един от най-оспорваните мачове от втория ден на Евробаскет 2015.

Хърватите водеха цели 35 минути, но изпуснаха в края победата.

На почивката разликата бе пет точки, а след нея домакините за кратко имаха и двуцифррен аванс.

За първи път след първата минута гърците поведоха в 36-та. В последните пет минути от двубоя те направиха серия от 13:4, която ги изведе и до победата.

Борусис, Спанулис и накрая Принтезис бяха непоколебими в края, а в последните четири минути Хърватия отбеляза само два коша от игра.

16 точки за победата отбеляза Василис Спанулис, а за хърватите отново Крунислав Симон бе най-резултатен с 18 точки.

Можете да следите всичко най-интересно от шампионата в специалната страница на Gong.bg - Eurobasket2015.gong.bg, както и да гледате най-атрактивните двубои в Gong Play и по Diema Sport HDDiema Sport 2 HD и Nova Sport.