Франция остави зад гърба си трудната победа с продължение над Финландия, и взе далеч по-лесен успех над Босна и Херцеговина - 81:54.

Французите изиграха вдъхновени втора и трета четвърт, в които разпердушиниха съперника с 20:11 и 30:10.

Домакините се радваха и на отличен процент на стрелба, улеснявайки задачата си. Венсан Коле успя да раздели минутите на всичките си състезатели, като най-много игра Нандо Де Коло - 21.

С по 12 точки приключиха Де Коло и Джофри Льоверн, по 11 добавиха Тони Паркър и Никола Батум.

Андрия Стипанович и Елмедин Киканович вкараха по 10 за Босна.

Можете да следите всичко най-интересно от шампионата в специалната страница на Gong.bg - Eurobasket2015.gong.bg, както и да гледате най-атрактивните двубои в Gong Play и по Diema Sport HDDiema Sport 2 HD и Nova Sport.